Найголовніше за тиждень (до 10.11.2023)

Лілія Груздо
1013
11 Листопада 2023
Найголовніше за тиждень (до 10.11.2023)
1013
11 Листопада 2023

Зміни в закупівельному законодавстві відбуваються постійно. Це пов’язано з активною роботою країни в напрямку долучення до Європейського Союзу та воєнним станом. Постійні зміни в законодавстві щодо публічних закупівель наразі є нормою. Найголовніше — не пропустити нововведень. З цим вам допоможуть фахівці порталу Радник. Чергова добірка корисних статей до вашої уваги.

  • Замовник визначає в тендерній документації на закупівлю предмета закупівлі, внесеного до переліку, вимогу щодо надання учасником процедури закупівлі сертифіката відповідності системи управління якістю у виробництві вимогам ДСТУ ISO 9001:2015 або ДСТУ EN ISO 9001:2018 (EN ISO 9001:2015, IDT; ISO 9001:2015, IDT) щодо виробника, продукція якого пропонується таким учасником, або національних стандартів, якими їх замінено, виданого акредитованим відповідно до законодавства органом з оцінки відповідності. Саме так, відповідно до змін до Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 861 від 02.08.2022 «Про затвердження порядків підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів та проведення моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва предметів закупівлі, внесених до переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва», які набули чинності 04.11.2023, передбачається встановлення вимог у тендерній документації. Зазначені зміни, зокрема, торкнулися абзацу 6 та пункту 13-1 Порядку. Пропонуємо вашій увазі огляд внесених змін у статті «04.11.2023 набули чинності зміни до Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва товарів (огляд у порівняльній таблиці)».
  • Також 04.11.2023 набрали чинності сімнадцяті зміни до Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), які торкнулися пункту 13 Особливостей, у який було додано підпункт 19, про що ми писали у статті «04.11.2023 набрали чинності сімнадцяті зміни до Особливостей № 1178».
  • Технічні можливості електронних майданчиків, на яких працюють замовники, дозволяють у разі потреби на етапі планування закупівлі передбачити в річному плані закупівель декілька КЕКВ, за якими буде здійснюватись оплата за придбання товару (робіт або послуг). У випадку із закупівлею пального для транспортних засобів (КЕКВ 2210) та заправки генераторів (КЕКВ 2275) замовник при заповненні форми річного плану може вибрати та додати обидва КЕКВ. Як правильно закупити пальне для різних потреб, розглянули у статті «Особливості закупівлі пального (бензину або дизельного палива) для генераторів».
  • Уповноважені особи здійснюють закупівлі в Prozorro Market відповідно до Особливостей та постанови КМУ від 14.09.2020 № 822 «Про затвердження Порядку формування та використання електронного каталогу». Детальний алгоритм закупівель за допомогою електронного каталогу в Prozorro Market навели у статті «Алгоритм закупівель через електронний каталог за Особливостями з 02.11.2023».
  • У разі здійснення закупівлі відповідно до підпункту 6 пункту 13 Особливостей предмет закупівлі, його технічні, кількісні та якісні характеристики, проєкт договору про закупівлю, а також вимоги до суб’єкта, з яким укладається договір про закупівлю, не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації (крім вимог, визначених пунктом 47 цих особливостей), та сума договору про закупівлю не може перевищувати очікувану вартість предмета закупівлі, зазначену замовником в оголошенні про проведення відкритих торгів, які відмінено через відсутність достатньої кількості учасників процедури закупівлі (учасника процедури закупівлі), з урахуванням прийнятного відсотка перевищення ціни тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі над очікуваною вартістю предмета закупівлі, якщо такий прийнятний відсоток був зазначений у тендерній документації. На яких умовах замовнику правильно здійснити закупівлю, розглянули у статті «Мінекономіки про те, чи можна збільшити об’єм закупівлі, не збільшуючи суму договору за підпунктом 6 пункту 13 Особливостей».

До речі, кожен передплатник порталу має можливість завантажити зразок протоколу про продовження строку на укладення договору за ЗПП.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО