На момент написання цього матеріалу по всій території України виникла «надзвичайна» ситуація із закупівлею нафтопродуктів. Ціни на пальне підскочили та продовжують рости. Ба більше, палива просто немає, а якщо і є, більшість автозаправних станцій (далі — АЗС) відпускають по 10–15 літрів на автівку. Щоб заправити автомобілі, водії вимушені стояти в гігантських чергах мінімум по пів дня. Маємо такі невеселі реалії під час воєнного стану.
Також проблема з паливом зачепила і публічні закупівлі. Нафтопродукти є стратегічним товаром для багатьох замовників, які закуповують талони, скретч-картки, паливні картки тощо для заправки на АЗС.
Враховуючи ситуацію, що склалася, група компаній «Радник» не може залишатися осторонь та поспішає на допомогу. Сьогодні спробуємо полегшити життя замовників декількома корисними посиланнями, за допомогою яких можна швидко знайти відповідну АЗС за бажаним місцезнаходженням, перевірити наявність певного виду палива та / або ціну тощо.
До речі, на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Інструменти», у якому представлені безліч корисних інструментів та сервісів, що допомагають аналізувати та моніторити закупівлі та їх учасників, спеціально для зручності наших користувачів ми створили окремий інструмент «Пошук пального».
Посилання № 1: щоб було легше слідкувати за наявністю пального, знаходимо корисну карту «ЛУН Місто», на якій наявний, зокрема, перелік АЗС. На початок травня 2022 року на карті представлені чотири мережі: OKKO, WOG, SOCAR, UPG (посилання на мапу). Також на карті вказані деталі роботи АЗС: графік, види пального, наявні обмеження та способи оплати (талони / карта).
Як користуватися картою, розглянемо на прикладі. Замовнику потрібно дізнатися про наявність пального, приміром, у місті Умань Черкаської області. За допомогою інтерактивної карти переходимо до Умані, візьмемо АЗС WOG, натискаємо на відповідну позначку бренду та отримуємо інформацію про адресу АЗС та наявність / відсутність пального.
На Рисунку 1 бачимо, що на АЗС WOG за адресою м. Умань, вул. Бандери, 4-в бензини та дизельне пальне відсутні, але є можливість придбати газ, при цьому містяться дані щодо ліміту відпуску — газ відпускають по 20 літрів, оплатити можна готівкою або банківською карткою, за наявності гаманця Прайд можна отримати 100 літрів, по талонах — 40 літрів, по паливній карті — згідно зі встановленим лімітом.
Але припустимо, замовника цікавить дизельне пальне. За допомогою інтерактивної карти переходимо на іншу АЗС. Як бачимо на Рисунку 2, на АЗС ОККО у місті Умані по вул. Шолом Алейхема, 5 наявний бензин А-95, який відпускають по паливних картках та талонах до 20 літрів та дизельне пальне, яке можна отримати по паливних картках та талонах для легкових авто по 50 літрів, великогабаритних автомобілів — 100 літрів.
На цій карті, на жаль, можна переглянути наявність / відсутність палива лише на чотирьох мережах АЗС, також відсутні допоміжні фільтри, зокрема для вибору конкретного регіону.
Також цю корисну карту можна з легкістю знайти на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Інструменти» — «Пошук пального», просто вибравши «Корисна карта „ЛУН Місто“»:
Посилання № 2: мапа, створена Департаментом інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської державної адміністрації, — мапа працюючих АЗС столиці, у якій, зокрема, зазначена інформація щодо графіка роботи, типів пального, обмежень (скільки літрів можна отримати за раз) та способу оплати. За допомогою цього застосунку можна вибрати певну мережу АЗС, і вона автоматично з’явиться на карті (див. Рис. 4).
Звісно, така карта буде у пригоді лише тим замовникам, яких цікавить наявність / відсутність пального саме у столиці.
Пам’ятаємо, щоб знайти АЗС у столиці на порталі RADNUK.COM.UA, переходимо в «Інструменти» — розділ «Пошук пального» та просто вибираємо «Мапа працюючих АЗС столиці».
Посилання № 3: переходимо за посиланням або знаходимо в «Інструментах» розділ «Пошук пального». Вибираємо «Ціни на паливо АЗС України» та швидко дізнаємося про наявність / відсутність потрібного виду палива на АЗС у певному регіоні. Ви можете скористатися запропонованими фільтрами та вибрати:
- вид палива: дизельне пальне, бензин А-92, бензин А-95, бензин А-98 або газ.
У фільтрах наведено всі можливі варіації кожного виду пального, візьмемо «ДП +», «Nano ДП» або «А95 Pro» тощо;
- бренд АЗС (перелічені всі наявні бренди АЗС).
Також є можливість виокремити «Лише з цінами» (див. Рис. 5).
Знову розглянемо функціонал на прикладі. Скажімо, нам необхідно знайти бензин А-95 на АЗС бренду «ANP» у місті Чернівці: вибираємо місто, зазначаємо у фільтрі «Бензин А-95» (усі можливі різновиди, наприклад, нас цікавить А-95 будь-якого типу) та натискаємо на мапу. Все готово! У місті Чернівці бензин А-95 на АЗС «ANP» в наявності. Бачимо адресу та контактний номер телефону, отримуємо можливість уточнити кількість літрів, які відпускають (див. Рис. 6).
Сподіваємось, що наведені посилання допоможуть замовникам під час «дефіциту» пального. Окрім цього, для зручності, щоб не витрачати зайвий час, усе зібрано в одному місці — в «Інструментах» — розділ «Пошук пального»!
Завантажуйте у разі потреби:
- приклад додаткової угоди за пунктом 1 частини 5 статті 41 Закону;
- приклад технічної специфікації на закупівлю палива;
- приклад обґрунтування технічних та якісних характеристик закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі – паливо.
Віримо в перемогу! Усе буде Україна!
Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».