Як правильно перейти від Постанови № 169 до Закону?

Катерина Плашенко
2332
8 Липня 2022
Як правильно перейти від Постанови № 169 до Закону?
2332
8 Липня 2022

Питання передплатника порталу RADNUK.COM.UA.

Відповідь експерта.

На мою думку, яка є аналогічною з думкою редакції порталу RADNUK.COM.UA, відсутня потреба в розпорядчому документі замовника, за яким прийнято рішення щодо переходу замовником від здійснення закупівель за Законом № 922 до закупівель за Постановою № 169 і навпаки, оскільки замовник вправі здійснювати закупівлі як за одним нормативно-правовим актом, так і за іншим залежно від абсолютно різних об’єктивних обставин. Вибір шляху здійснення закупівлі за Законом № 922 чи Постановою № 169 не потребує окремого рішення.

Уявімо: сьогодні ви прийняли рішення працювати за Законом № 922, підготували наказ чи розпорядження, і керівник його підписав. Але завтра вкрай терміново потрібно буде закупити певний предмет закупівлі, але, приміром, це потрібно зробити у найстисліші строки або конфіденційно. То що, знову робити наказ / розпорядження керівника про перехід до використання Постанови № 169? Кожного разу робити такий документ, вважаємо, нераціонально. 

Пропонуємо більш доцільний варіант: прийняття рішення про проведення закупівлі за Законом зафіксувати в протоколі про затвердження річного плану або змін до нього по такій закупівлі. З прикладом такого обґрунтування в протокольному рішенні уповноваженої особи можете ознайомитися за посиланням на порталі у розділі «Зразки документів». Аналогічні дії уповноважена / відповідальна особа може вчинити з метою використання Постанови № 169 за тих чи інших обставин.

До речі, на порталі RADNUK.COM.UA ми розробили велику кількість зразків документів, зокрема для закупівель під час воєнного стану. Дивіться, як їх знайти:

Більше важливої інформації про закупівлі під час війни читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО