Питання передплатника порталу
- За Постановою № 169 зі змінами від 29.06.2022 у разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Скажіть, чи треба підвантажувати договір та всі додатки до нього?
Відповідь експерта
- Відповідно до абзацу 20 підпункту 1 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» від 28.02.2022 № 169 (далі — Постанова № 169) у разі здійснення закупівлі, вартість якої є меншою ніж 50 тис. гривень, без використання електронної системи закупівель замовник обов’язково дотримується принципів здійснення публічних закупівель, не вносить інформацію про таку закупівлю до річного плану та не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.
Згідно з абзацом 8 підпункту 3 пункту 1 Постанови № 169 закупівлі, здійснені без використання електронної системи закупівель, не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель, за умови, що вартість закупівлі становить або перевищує 50 тис. гривень, замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю, а також всі додатки та зміни до нього після його укладення, але не пізніше ніж через 70 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.
Пояснюємо вищезазначені норми: зобов’язання щодо оприлюднення договору, додатків до договору та змін стосується закупівель, вартість яких становить або перевищує 50 тисяч гривень. Такого зобов’язання не встановлено щодо закупівель, здійснених без використання електронної системи закупівель, вартість яких є меншою ніж 50 тисяч гривень, а навпаки, як вже згадано вище, абзацом 20 підпункту 1 пункту 1 Постанови № 169 визначено, що стосовно такої закупівлі не оприлюднюється звіт про договір про закупівлю. Відповідно, і договір, укладений за результатом такої закупівлі, з усіма додатками не оприлюднюється.
Детально алгоритм закупівель до 50 тис. розписано у статті «Алгоритм проведення закупівель до 50 тис. грн без використання електронної системи під час воєнного стану».
Зверніть увагу на статтю «Будьте уважні: різні алгоритми закупівель до 50 тис. грн до 14.04.2022 та після».
З метою поліпшення своїх знань та набуття практичних навичок в укладанні договорів з публічних закупівель пропонуємо вам доєднатись до онлайн-навчання «Правила „воєнного“ договору в публічних закупівлях для замовників та учасників» 14.07.2022 об 11.00.
Залишилися запитання? Зателефонуйте нам за номером: (044) 451-85-71. Наші менеджери з радістю допоможуть вам у вирішенні будь-яких питань стосовно навчання.
А якщо бажаєте краще розібратися у спрощених закупівлях, використовуйте Таблицю. Різновиди спрощеної закупівлі.