Алгоритм дій для отримання електронного підпису в Приват24

Ганна Довгая
4076
4 Березня 2022
Алгоритм дій для отримання електронного підпису в Приват24
4076
4 Березня 2022

В умовах воєнного стану вкрай важливо кожному з нас допомогти рідній країні так, як ми можемо та відчуваємо серцем. Уповноважені особи, які в безпеці, досі закуповують товари / роботи / послуги в нинішніх реаліях. Тож, якщо ви зіштовхнулися з ситуацією, коли КЕП, приміром, залишився в офісі, а закупівлю необхідно в електронній системі закупівель провести прямо зараз, розглянемо, як отримати електронний підпис буквально за 7 хвилин (у кого відкриті рахунки в ПриватБанку).

Крок 1. Заходимо в Приват24 та вводимо логін та пароль (Рис. 1).

Рис. 1

Крок 2. Тисніть «Бізнес» — «Електронний цифровий підпис для фіз. особи» (Рис. 2).

Рис. 2

Крок 3. У новому вікні спершу перевірте коректність автоматично зазначених ваших особистих даних і натисніть «Дані вірні» (якщо все правильно. Якщо ні, необхідно внести зміни, натиснувши «Невірні дані») (Рис. 3).

Рис. 3

Крок 4. Вигадуємо та вводимо пароль, який потім точно не забудемо, та тиснем «Далі» (Рис. 4).

Рис. 4

Крок 5. Підтверджуємо згоду з умовами та правилами надання банківських послуг (ставим галочку) та вводимо код підтвердження, який прийшов на ваш номер мобільного телефону (який ви використовували для входу в Приват24) (Рис. 5).  Тисніть «Далі».

Рис. 5

Крок 6. Далі автоматично почнеться завантаження файлу з вашим електронним підписом (Рис. 6). Вам залишилось тільки вибрати зручне місце (папку) для збереження на комп’ютері.

Рис. 6

Додатково відповімо на декілька запитань.

  1. Чи потрібно уповноваженій особі для використання нового електронного підпису в ЕСЗ знову проходити тестування для уповноваженої особи? — Ні, не потрібно.  Результати тестування прив’язуються до РНОКПП особи, що склала тестування. При отриманні нового електронного підпису дані щодо результатів тестування будуть відповідати результатам фізичної особи, яка отримала такий новий електронний підпис.
  2. Чи є порушенням чинного законодавства застосування електронного підпису, що не прив’язаний до організації уповноваженої особи? — З юридичної точки зору уповноважена особа не може використовувати електронний підпис фізичної особи. Але! Станом на початок березня 2022 року в Україні досі війна (Указ Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 № 64/2022, затверджений Законом України 24.02.2022 № 2102-IX). Антимонопольний комітет України як Орган оскарження 03.03.2022 зупинив розгляд скарг. 24.02.2022 Держаудитслужба призупинила заходи держфінконтролю. Враховуючи зазначене, вважаю, що задля забезпечення потреби підприємства / організації чи установи уповноважені особи вимушено можуть використовувати електронний підпис фізичної особи, що не прив’язаний до підприємства / організації чи установи в якому має трудові відносини така уповноважена особа. При цьому уповноважена особа може скласти протокол «на всяк випадок», у якому документально зафіксувати вимушену необхідність такого вчинку.
  3. Учасникам публічних закупівель з 05.03.2022 не можна використовувати УЕП? — 23.02.2022 Кабінет Міністрів України відповідною постановою відтермінував обов’язкове використання КЕП до 31.03.2022. Тому станом на 04.03.2022 УЕП можемо правомірно використовувати до 31.03.2022.

Слава Україні!

Більше про публічні закупівлі в умовах воєнного стану — на порталі RADNUK.COM.UA:

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО