Штрафи АМКУ: за що та скільки?

Катерина Плашенко
1493
8 Квітня 2021
Штрафи АМКУ: за що та скільки?
1493
8 Квітня 2021

У даній публікації розглянемо правові положення та практичні засади відповідальності за порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Відповімо на такі питання:

  • Як трактує економічну конкуренцію Закон України «Про захист економічної конкуренції» (далі — Закон про захист економічної конкуренції)?
  • Які дії можна віднести до таких, що порушують законодавство про захист економічної конкуренції?
  • Які штрафи можуть накласти органи Антимонопольного комітету України (далі — АМКУ)?
  • Як відшукати зведені відомості про рішення АМКУ про визнання вчинення суб’єктами господарювання порушень законодавства про захист економічної конкуренції?

Більше того саме в цій статті дізнаєтесь, як оштрафований суб’єкт господарювання може спробувати відстрочити або розстрочити сплату накладеного штрафу.

Що таке економічна конкуренція, які дії впливають чи можуть вплинути на економічну конкуренцію та розцінюються як порушення законодавства

Економічна конкуренція (конкуренція) — змагання між суб’єктами господарювання з метою здобуття завдяки власним досягненням переваг над іншими суб’єктами господарювання, внаслідок чого споживачі, суб’єкти господарювання мають можливість вибирати між кількома продавцями, покупцями, а окремий суб’єкт господарювання не може визначати умови обороту товарів на ринку (стаття 1 Закону про захист економічної конкуренції).

Інакше кажучи, економічна конкуренція — це динамічний процес, у якому учасники ринку точать боротьбу за власні економічні інтереси та отримання найбільших прибутків, водночас таке суперництво сприяє ліпшому забезпеченню ринку товарами / роботами /...

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику