Як оскаржити рішення Колегії / Органу оскарження у суді

Редакція
4645
30 Березня 2021
Як оскаржити рішення Колегії / Органу оскарження у суді
4645
30 Березня 2021

Сьогодні розглянемо, як оскаржити рішення Постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель (далі — Колегія, Орган оскарження) у суді.

Ви, учасник закупівлі у розумінні Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), незгодні з рішенням або бездіяльністю замовника. Ви як суб’єкт оскарження звернулися зі скаргою до Колегії, проте вам було відмовлено. Ви вважаєте рішення Колегії протиправним та прагнете справедливості. Що робити? У вас є можливість відстояти свою точку зору в суді.

Для оскарження рішення ви як суб’єкт оскарження маєте 30 календарних днів з дня оприлюднення повного тексту рішення Колегії. Строки оскарження до суду визначені частиною 23 статті 18 Закону.

В який же суд звернутися? Для наочності наведемо інформацію в таблиці.

Таблиця

Оскарження рішень колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері державних закупівель

Щодо захисту економічної конкуренції, обмеження монополізму в господарській діяльності та захисту від недобросовісної конкуренції

Господарський суд

Щодо розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель

Адміністративний суд

Якщо ваша позовна заява містить одну немайнову вимогу, судовий збір за подання до суду такої позовної заяви коштуватиме 2 270,00 грн (один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений із 01.01.2021 відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»).

Якщо ж при оскарженні до суду рішення Колегії ви просите, по-перше, визнати його протиправним, по-друге, зобов’язати Колегію прийняти рішення, по-третє, розглянути скаргу тощо, це будуть самостійні позовні вимоги та судовий збір необхідно сплачувати за кожну вимогу окремо.

При оскарженні рішення Колегії до суду згідно з частиною 4 статті 161 КАСУ учасник як позивач зобов’язаний додати до позовної заяви всі наявні докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги. При цьому доцільно надати власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав та немає рішення цих органів щодо такого спору.

Суд, визнавши позов прийнятним та таким, що відповідає вимогам КАСУ, своєю ухвалою відкриває провадження у справі, призначає дату судового засідання, а також встановлює, які процесуальні дії має здійснити відповідач, позивач та третя особа за наявності (замовник, переможець тощо).

Якщо учасник справи без поважних причин не надає докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів (частина 5 статті 77 КАСУ).

Якщо ви вирішили не оскаржувати рішення Колегії, керуючись статтею 240 КАСУ, ви звертаєтесь до суду із заявою про залишення вашого позову без розгляду, але лише у строк до початку розгляду справи по суті.

Важливо! Звернення до суду не зупиняє процесу проведення публічних закупівель.

Вдалого вам оскарження рішень Колегії у суді! Впевнені, справедливість переможе!

Більше інформації по темі читайте у статті Оскарження рішення Колегії до суду: нюанси та рекомендації

 

Практика оскарження закупівель

Показові рішення органу оскарження та ексклюзивні коментарі голови АМКУ , що обов’язково стануть у нагоді кожному учаснику

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО