Повторне подання тендерної пропозиції за умови перенесення замовником строків її подання

Редакція
1457
30 Листопада 2021
Повторне подання тендерної пропозиції за умови перенесення замовником строків її подання
1457
30 Листопада 2021

Частиною 2 статті 24 Закону  України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник має право з власної ініціативи або у разі усунення порушень законодавства у сфері публічних закупівель, викладених у висновку органу державного фінансового контролю відповідно до статті 8 цього Закону, або за результатами звернень, або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації. У разі внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується замовником в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення кінцевого строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше семи днів.

Сьогодні розглянемо ситуацію, коли замовник при проведенні процедури закупівлі вносить зміни до умов тендерної документації та, відповідно, переносить строк подання тендерних пропозицій.

Ситуація

Відповідальний учасник не відкладає подання документів тендерної пропозиції на останній момент та завантажує всі необхідні документи до електронної системи закупівель (далі — ЕСЗ) завчасно. Водночас замовник в останній момент вніс зміни до умов тендерної документації та продовжив прийняття тендерних пропозицій. За таких умов учаснику потрібно бути дуже уважним, щоб не пропустити зміни.

Лайфхак: для можливості відстеження всіх змін, які відбуваються при проведенні процедури закупівлі, яка цікавить учасника, рекомендуємо підписатися на таку закупівлю на авторизованому майданчику. На сьогодні провідні авторизовані майданчики мають такий функціонал. У такому разі інформація про зміни буде надходити на електронну пошту учасника / на месенджер на мобільному телефоні за бажанням учасника та функціональними можливостями майданчика.

Якщо учасник підписався на певну процедуру закупівлі, майданчик зможе нагадувати йому, приміром, таке:

  • коли строк подання завершується;
  • що незабаром відбудеться аукціон;
  • чи відкриті торги заблоковані через оскарження умов тендерної документації;
  • чи щодо визначення переможця;
  • чи що відкриті торги заблоковані через оскарження результатів процедури закупівлі тощо.

Таке нагадування полегшує життя учасника та допомагає йому завжди завчасно отримувати інформацію про закупівлю, яка його зацікавила.

Якщо замовник вносить зміни до умов тендерної документації та переносить, відповідно, строк прийняття тендерних пропозицій, а учасник вже завантажив документи тендерної пропозиції, такому учаснику обов’язково потрібно повторно подати тендерну пропозицію.

Отже, учасник повинен ознайомитися зі змінами, внесеними замовником, та врахувати їх у своїй тендерній пропозиції. Таким чином, учасник вносить відповідні зміни до документів своєї тендерної пропозиції та повторно надсилає їх в ЕСЗ для участі.

Припустимо, замовник не вніс до умов тендерної документації суттєвих змін та учаснику не потрібно вносити зміни до умов тендерної пропозиції, у такому разі учаснику все одно потрібно повторно надіслати документи тендерної пропозиції для участі. Якщо учасник не продублює свою тендерну пропозицію, ЕСЗ не буде вважати, що він надав тендерну пропозицію та такий учасник не зможе взяти участь.

Таким самим чином необхідно надавати повторно документи тендерної пропозиції / пропозиції при проведенні відкритих торгів з публікацією англійською мовою / спрощеній закупівлі.

Детальніше це питання розкрито на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Щодо строку дії тендерної пропозиції».

Тендери

Публікації для учасників щодо особливостей участі при проведенні замовниками відкритих торгів (в тому числі відкритих торгів з публікацією англійською мовою), торгів з обмеженою участю та конкурентного діалогу: алгоритм, поради, кейси з практики, тощо.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО