Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій у Харківській області

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

від 13 вересня 2022 р. № 809-р
Київ

Про виділення коштів з резервного фонду державного бюджету для ліквідації наслідків бойових дій у Харківській області

{Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ №1178 від 12.10.2022}

1. З метою ліквідації наслідків бойових дій та відновлення інфраструктури населених пунктів в умовах воєнного стану, введеного в дію Указом Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 “Про введення воєнного стану в Україні”, виділити Харківській облдержадміністрації (для Харківської обласної військової адміністрації) 400000 тис. гривень.

Міністерству фінансів здійснити зазначені видатки за рахунок коштів резервного фонду державного бюджету.

Кошти резервного фонду державного бюджету використовуються для проведення першочергових робіт з відновлення пошкоджених внаслідок бойових дій об’єктів незалежно від форми власності за такими напрямами:

проведення робіт з обстеження пошкоджених об’єктів;

проведення капітального ремонту і реконструкції пошкоджених об’єктів, у тому числі розроблення проектної документації, проведення її експертизи, утримання служби замовника, здійснення авторського та технічного нагляду;

проведення протиаварійних, невідкладних консерваційних робіт та ремонту (реставраційного) пам’яток архітектури та містобудування, у тому числі розроблення науково-проектної документації, проведення її експертизи, утримання служби замовника, здійснення авторського та технічного нагляду;

проведення поточного ремонту заповнення віконних та дверних прорізів (у тому числі заміни), фасадів, покрівлі, зовнішніх та внутрішніх інженерних мереж і систем, зокрема теплопостачання, газопостачання, водопостачання, водовідведення, опалення, електричних мереж (крім заміни обладнання);

розбирання зруйнованих конструкцій.

Кошти резервного фонду державного бюджету не можуть використовуватися для поповнення статутного капіталу юридичних осіб.

2. Харківській обласній військовій адміністрації під час використання коштів, виділених згідно з пунктом 1 цього розпорядження:

Абзац другий пункту 2 виключено згідно Постанови КМ №1178 від 12.10.2022

погоджувати переліки витрат із Міністерством розвитку громад та територій;

передбачати у договорах про закупівлю робіт і послуг умови щодо попередньої оплати робіт і послуг у розмірі, що становить 30 відсотків їх загальної вартості, а також здійснення виконавцями робіт і послуг закупівлі будівельних матеріалів, виробів та конструкцій, необхідних для виконання таких робіт і послуг, самостійно;

подати до 30 грудня 2022 р. Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству розвитку громад та територій, Державній казначейській службі звіт про використання коштів, виділених згідно з пунктом 1 цього розпорядження.

3. Державній казначейській службі здійснювати перерахування коштів з резервного фонду державного бюджету відповідно до переліків витрат, передбачених пунктом 2 цього розпорядження.

Прем’єр-міністр України                                                                     Д. ШМИГАЛЬ