Лист Мінрегіонбуду Про віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального чи поточного ремонту

МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА БУДІВНИЦТВА УКРАЇНИ

ЛИСТ

15.07.2009 N 9/9-1056

Міністерство регіонального розвитку та будівництва розглянуло лист ГоловКРУ щодо віднесення ремонтно-будівельних робіт до капітального чи поточного ремонту і з питань повноважень повідомляє.

Листом від 30.04.03 р. N 7/7-401 ( v-401509-03 ) на адресу центральних та місцевих органів виконавчої влади Держбуд України роз’яснив, що капітальний ремонт будівлі – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає заміну, відновлювання та модернізацію конструкцій і обладнання будівель у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням, поліпшення експлуатаційних показників, а також покращення планування будівлі і благоустрою території без зміни будівельних габаритів об’єкту. Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації будівлі в цілому або її частин (за умови їх автономності). Поточний ремонт – це комплекс ремонтно-будівельних робіт, який передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Якщо будівля в цілому не підлягає капітальному ремонту, комплекс робіт поточного ремонту може враховувати окремі роботи, які класифікуються як такі, що відносяться до капітального ремонту (крім робіт, які передбачають заміну та модернізацію конструктивних елементів будівлі). Поточний ремонт повинен провадитись з періодичністю, що забезпечує ефективну експлуатацію будівлі або об’єкта з моменту завершення його будівництва (капітального ремонту) до моменту постановки на черговий капітальний ремонт (реконструкцію).

Питання щодо експлуатації житлових будівель, термінів проведення їх ремонтів та розподілів ремонтно-будівельних робіт за класифікацією відносяться до повноважень Мінжитлокомунгоспу України.

За роз’ясненнями, наданими листом Мінжитлокомунгоспу від 11.03.09 р. N 8/7-2425 ( v2425662-09 ), Примірний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд, розроблений на виконання положень Закону України “Про житлово-комунальні послуги” ( 1875-15 ) ( затверджений наказом Держжитлокомунгоспу від 10.08.04 р. N 150 ( z1046-04 ), із змінами, внесеними наказом від 12.11.04 р. N 198 ( z1461-04 )), може бути застосований для визначення робіт поточного чи капітального ремонту лікарень, учбових закладів, адміністративних будинків за відповідним рішенням головного розпорядника коштів.

Відповідно до законодавчих та нормативно-правових актів з питань будівництва питання розроблення проектів будівництва та їх затвердження, здійснення фінансування та розрахунків за обсяги виконаних робіт відносяться до повноважень замовника (розпорядника коштів).

Перший заступник Міністра

А.Беркута