Лист НАЗК про внесення змін до законодавства та співпрацю з компаніями рф

№ 08-06/17460-23 від 04.08.2023

ТОВ «Тендерне агентство радник»

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – Національне агентство) у відповідь на ваш лист повідомляє, що портал «Війна та санкції» з відповідним розділом «Міжнародні спонсори війни», розміщений на сайті Національного агентства, спрямований на здійснення тиску на міжнародні компанії для їх виходу з ринку російської федерації та як наслідок зменшення
спроможності країни-агресора отримувати доходи (в тому числі податки) від іноземних компаній, що використовуються для фінансування війни та існування політичного режиму російської федерації.

Включення міжнародних компаній до розділу «Міжнародні спонсори війни» є іміджевим інструментом, що призводить до посилення на них тиску в інформаційному просторі та переоцінки їх діяльності суспільством та бізнесовим співтовариством.

Зазначений інструментарій незважаючи на те, що не являє собою прямих правових заборон, є дієвим засобом щодо бойкоту продукції відповідних компаній в країнах із розвиненим громадянським суспільством.

Додатково повідомляємо, що Національне агентство надає роз’яснення, методичну та консультаційну допомогу з питань застосування актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та прирівняних до них осіб, застосування інших положень Закону України «Про запобігання корупції» та прийнятих на його виконання нормативно-правових актів, захисту викривачів (п. 15 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції).

Відтак, надання роз’яснень у сфері здійснення публічних закупівель не належить до компетенції Національного агентства.

Заступник керівника апарату Агія ЗАГРЕБЕЛЬСЬКА

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО