Лист МВС Щодо отримання довідки, яка підтверджує, що особу не було притягнуто згідно із законодавством до відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми

МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАТИЗАЦІЇ

вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601
тел.: (044) 256-03-33, факс: (044) 253-64-04
сайт: www.mvs.gov.ua
код згідно з ЄДРПОУ 00032684

Редакція журналу «Радник у сфері державних закупівель»

radnukdz@gmail.com

03062, м. Київ, а/с 121

На № 3 від 07.05.2020

Щодо надання роз’яснень

Департаментом інформатизації МВС в межах компетенції опрацьовано звернення від 7 травня 2020 року № 3 щодо отримання довідки, яка підтверджує, що особу не було притягнуто згідно із законодавством до відповідальності за вчинення правопорушення пов’язаного з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми.

Повідомляємо, що Положення про створення та функціонування Єдиного державного реєстру злочинів торгівлі людьми було затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 303 від 18 квітня 2012 року. 07 листопада 2015 року набрав чинності Закон України «Про Національну поліцію», яким було утворено новий правоохоронний орган, а Міністерство внутрішніх справ України втратило відповідні функції. На сьогодні норми постанови Кабінету Міністрів України від 18 квітня 2012 року № 303 є застарілими та потребують приведення у відповідність до положень нормативно-правових актів, які мають вищу юридичну силу.

Відповідно до вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України від 29 листопада 2016 року № 1256 (зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 10 січня 2017 року за №22/29890) відомості про відсутність судимості або обмежень, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України, притягнення до кримінальної відповідальності підтверджується відповідною довідкою, яка формується на підставі відомостей, що обробляються в персонально-довідковому обліку єдиної інформаційної системи МВС. Така довідка включає відомості щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності чи засудження за будь-якими статтями Кримінального кодексу України, у тому числі і статті 149, 150, 1501 Кримінального кодексу України (правопорушення пов’язані з використанням дитячої праці чи будь-якими формами торгівлі людьми).

Порядок отримання довідки визначено розлом V Порядку доступу до відомостей персонально-довідкового обліку єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України, який затверджено вказаним наказом МВС. Зокрема, фізична особа або уповноважений нею, у порядку встановленому законодавством, представник особисто подає запит у письмовій формі до Департаменту інформатизації МВС чи територіального сервісного центру МВС. Заявник під час подання запиту особисто пред’являє документ, що посвідчує його особу, та надає його копію.

Окрім того, запит може бути поданий в електронній формі за умови ідентифікації особи з використанням засобів електронної ідентифікації: електронний підпис, BankID, MobileID за посиланням https://odk.mvs.gov.ua/ або https://dpvs.hsc.gov.ua/.

На вимогу заявника довідка, скріплена спеціально призначеним для таких цілей електронним цифровим підписом Департаменту інформатизації МВС, може надаватися на вказану ним електронну адресу в електронній формі з дотриманням вимог законодавства про захист інформації.

Легітимність довідки, виданої в паперовому чи електронному вигляді, може бути перевірена через офіційний веб-сайт МВС. Також інформуємо, що електронний і паперовий варіанти довідки мають однакову юридичну силу.

Заступник директора Департаменту –
начальник управління персонально-
довідкового обліку

Валентина КОЧЕТКОВА