Лист Мінекономрозвитку Щодо оновлення он-лайн курсу

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

(Мінекономрозвитку)

вих. № 3305-04/22899-06 від 31.05.2019

Органи державної влади, органи
місцевого самоврядування, установи,
організації, підприємства та інші
суб’єкти сфери публічних закупівель

Щодо оновлення он-лайн курсу

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, як Уповноважений орган у сфері публічних закупівель, проводить постійну роботу щодо професіоналізації сфери публічних закупівель та підвищення рівня знань суб’єктів сфери публічних закупівель.

Інформуємо, що за підтримки Проекту Європейського Союзу “Підтримка реалізації Стратегії реформування публічних закупівель/Дорожньої карти для гармонізації в Україні” на Платформі масових відкритих онлайн-курсів Prometheus оновлено безкоштовний онлайн-курс “Публічні закупівлі”, який доступний з 24 травня 2019 року.

Щодо змін, які відбулись в онлайн-курсі:

– базовий і поглиблений рівні онлайн-курсів об єднано в 1 єдиний онлайн-курс з єдиним підсумковим тестуванням та вільним доступом до всіх модулів одразу;

– відбулась заміна текстів лекцій та тестових питань в усіх 13 модулях;

– додано новий модуль, зокрема відео-лекція, презентація та текстова лекція, який присвячено законопроекту щодо нової редакції Закону України “Про публічні закупівлі”.

Курс читають українські і міжнародні провідні фахівці та експерти у сфері закупівель. Після успішного проходження тестування кожен слухач має можливість отримати сертифікат про (успішне завершення) проходження онлайн-курсу.

Крім того, з 3 червня 2019 року планується оновлення безкоштовного онлайн-курсу “Публічні закупівлі для бізнесу”. В цьому курсі передбачається заміна текстів лекцій у 2 модулях, повна заміна тестових питань та створення нового модулю (відео-лекція, презентація та текстова лекція), присвяченого рекомендаціям щодо прийняття участі українського бізнесу у публічних закупівлях інших країн, насамперед Європейського Союзу та країн, які приєдналася до Угоди Світової організації торгівлі про державні закупівлі.

Принагідно зазначаємо, що наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 № 234, яким затверджено професійний стандарт, “Фахівець з публічних закупівель” передбачено можливість проходження курсів, у тому числі безкоштовних онлайн-курсів, рекомендованих Уповноваженим органом у сфері публічних закупівель.

Враховуючи викладене та з метою підвищення рівня професійності суб’єктів сфери закупівель Міністерство рекомендує довести зазначену інформацію до відома підпорядкованих структурних підрозділів, підприємств, установ, організацій та пройти оновлені безкоштовні онлайн-курси.

Директор департаменту
регулювання публічних закупівель

Л. В. Лахтіонова