Лист ДП “Прозорро” щодо функціоналу ЕСЗ стосовно самостійного декларування учасником

№ 206/01/619/11 від 21.04.2023

ТОВ «Академія Радник»

Державне підприємство «ПРОЗОРРО» (далі також Підприємство) розглянуло звернення ТОВ «Академія Радник» (вх.№ 206-01-560 від 11.04.2023р., вих. № 11/04-1 від 11.04.2023р.) про надання інформації щодо функціоналу електронної системи закупівель стосовно самостійного декларування учасником та повідомляє наступне.

Електронна система закупівель Prozorro (далі – Система) функціонує відповідно до вимог Закону України від 25.12.2015 № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (зі змінами) (далі – Закон) та розроблена на підставі Технічного
завдання, затвердженого Міністерством економічного розвитку і торгівлі України.

Підприємством завершено доопрацювання функціоналу Системи, зокрема, що стосується реалізації п. 44 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених Постановою КМУ від 12.10.2022р. №1178 (далі – Особливості), у зв’язку зі змінами, що стосуються самостійного декларування учасником у Системі відсутності підстав для відмови в участі, під час подання тендерної пропозиції.

Стосовно реалізації у Системі функціоналу самостійного декларування за пп 1, 7 п. 44 Особливостей, повідомляємо, що дане доопрацювання Системи буде внесене Підприємством після набрання чинності змін до Особливостей, які наразі перебувають на етапі підготовки.

Щодо питання надання роз’яснень повідомляємо, що Підприємство визначено відповідальним за забезпечення функціонування та наповнення електронної системи закупівель Prozorro, а також є її адміністратором. До функцій Підприємства не належить контроль за дотриманням замовниками та учасниками закупівель вимог чинного законодавства України у цій сфері та/або надання консультацій чи роз’яснень з питань публічних закупівель.

За наданням роз’яснень норм законодавства ви маєте можливість звернутись за належністю до Міністерства економіки України.


Генеральний директор Микола ТКАЧЕНКО