Ведеться претензійна робота. Оприлюднюємо звіт про виконання договору про закупівлю чи ні?

Тетяна Руденко
5291
26 Грудня 2020
Ведеться претензійна робота. Оприлюднюємо звіт про виконання договору про закупівлю чи ні?
5291
26 Грудня 2020

Питання читача

— Доброго дня! Дуже нагальне питання: чи потрібно оприлюднювати звіт про виконання договору про закупівлю якщо наразі по такому договору підприємством ведеться претензійно-позовна робота?

Відповідь експерта

— Вітаю! Законом України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон) передбачено, що замовник зобов’язаний опублікувати звіт про виконання договору протягом 20  робочих днів з дня закінчення строку дії договору про закупівлю або його виконання сторонами, або його розірвання. Форму такого звіту знайдете на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів», «Зразки документів замовникам».

Отже, у Законі всі три дії, від яких може відлічуватися строк оприлюднення, розділені між собою сполучником «або», що повторюється. Тобто початком відліку строку для оприлюднення звіту про виконання договору може стати будь-яка з цих трьох подій.

Тому в ситуації, коли строк дії договору вже минув, але ряд зобов’язань за договором залишилися невиконаними, або ж ідеться про стягнення штрафних санкцій за неналежне виконання умов договору, замовник бере за початок відліку терміну у 20 робочих днів саме дату виконання договору сторонами.

У Законі наголошується саме на факті виконання умов договору обома сторонами — і замовником, і учасником (постачальником).

Тобто договір вважається виконаним, якщо усіма сторонами договору в належній формі виконано всі зобов’язання за цим договором, а саме:

  • поставлено товар / надано послуги / виконано роботи;
  • здійснена оплата з боку замовника;
  • врегульовані питання щодо господарських санкцій, нарахування штрафів та пені, повернення коштів за непоставлений товар (невиконані роботи, ненадані послуги) тощо, про що було зазначено в тексті договору.

Оскільки проєкт договору складається замовником самостійно під час розроблення тендерної документації, замовникам слід ураховувати можливість застосування господарських санкцій за невиконання або неналежне виконання господарських зобов’язань, керуючись при цьому принципами здійснення закупівель, зокрема такими як максимальна економія та ефективність, запобігання корупційним діям і зловживанням, та передбачати відповідні умови їх застосування у проєкті договору про закупівлю.

Отже, у випадку, коли замовником ведеться претензійна робота та існує нагальна необхідність у звітуванні за такою процедурою, замовник оприлюднює звіт про виконання договору після повного виконання сторонами всіх зобов’язань за таким договором.

Звітування у закупівлях

Публікації, тематикою яких є питання щодо створення та розміщення замовниками інформації згідно Закону України «Про публічні закупівлі»

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО