У практичній діяльності інколи трапляються випадки, коли посадова особа розпорядника (одержувача) бюджетних коштів (надалі — розпорядника) здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг самостійно для виконання окремих цивільно-правових дій, але від імені та коштом особи, що їх видала (тобто розпорядника). У такому разі посадова особа здійснює закупівлю в постачальника товару (виконавця робіт або надавача послуг) та отримує документ, який підтверджує здійснення такої закупівлі.
Ситуації, коли оформлюють авансовий звіт, можуть бути різними, наприклад:
- працівник спочатку витрачає свої власні кошти, а потім йому цю суму відшкодовує (компенсує) підприємство;
- працівникові видають кошти під звіт, які він у подальшому витрачає на закупівлю потрібних товарів (робіт або послуг).
В першому випадку відшкодування або компенсація підприємством витрат, раніше зроблених працівником, не передбачає укладення договору про закупівлю та не є закупівлею товару, роботи або послуги в розумінні Закону № 922. У випадку відшкодування підприємство не отримує безпосередньо для своїх потреб товари, роботи або послуги. Отже, дія Закону не поширюється на випадки відшкодування (компенсації) витрат, а тому замовнику не потрібно оприлюднювати інформацію про проведення закупівлі запчастини для автомобіля.
В другому ж випадку передбачено, що кошти надають працівникові для певного призначення та повинні бути витрачені саме на закупівлю конкретних товарів, робіт чи послуг.
У зв’язку з тим, що зазначена операція по суті є закупівлею в розумінні Закону,...