Внесення змін до тендерної документації: з чого почати та як обрахувати строки? (Частина 1)

Редакція
1811
6 Лютого 2020
СПЕЦВИПУСК
Внесення змін до тендерної документації: з чого почати та як обрахувати строки? (Частина 1)
1811
6 Лютого 2020

Усім замовникам відомо, що розроблення тендерної документації — справа не з простих. Цей процес доволі клопітливий, потребує достатньої кількості часу та відповідальності, адже саме правильно складена тендерна документація — запорука успішної процедури закупівлі. Але що робити замовникові, якщо на самому початку було упущено необхідні умови, через що тепер необхідно вносити зміни до тендерної документації? Кожен замовник хоча б раз у своїй роботі стикався з подібною проблемою. У даній статті ми розглянемо послідовність дій при внесенні змін до тендерної документації.

З чого почати, якщо виникла необхідність внесення змін до тендерної документації

Відповідно до ч. 2 ст. 23 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 680 від 13.04.2016 «Про затвердження примірної тендерної документації» замовник у будь-який час до завершення строку для подання тендерних пропозицій має право з власної ініціативи, за результатами звернень або на підставі рішення органу оскарження внести зміни до тендерної документації.

У разі необхідності внесення змін до тендерної документації голова тендерного комітету обов’язково скликає засідання тендерного комітету, де обговорюють питання щодо їх внесення. Відповідно до Закону та наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 557 від 30.03.2016 «Про затвердження Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб)» рішення комітету оформлюють протоколом, який підписують усі члени комітету, присутні на засіданні. У рішенні відображають результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на його засіданні, з кожного питання. Якщо член комітету відмовився підписати протокол, то про це зазначають у протоколі з обґрунтуванням причин відмови. З прикладом протоколу внесення змін до тендерної документації ви можете ознайомитися нижче.

Про діяльність тендерного комітету/уповноваженої особи додатково можливо прочитати у статтях:

(Приклад протоколу про внесення змін до тендерної документації)

Як переносити строк подання тендерних пропозицій?

У випадку внесення змін до тендерної документації строк для подання тендерних пропозицій продовжується в електронній системі закупівель таким чином, щоб з моменту внесення змін до тендерної документації до закінчення строку подання тендерних пропозицій залишалося не менше ніж 7 днів. Зверніть увагу, що в разі внесення змін до тендерної документації кінцевий строк подання тендерних пропозицій і необхідність його продовження електронна система визначає автоматично. Далі — декілька подібних прикладів.

Отже, у вищенаведеному прикладі строки не переносимо, оскільки до кінцевого строку залишилося більше ніж 7 днів. Нагадуємо, що відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону оголошення про проведення процедури закупівлі й тендерну документацію оприлюднюють не пізніше ніж за 15 днів до дня розкриття тендерних пропозицій, якщо вартість закупівлі не перевищує межі, установлені в частині четвертій цієї статті, та не пізніше 30 днів у разі перевищення таких меж. Таким чином, на прикладі 1 ви можете побачити, що 15 календарних днів — це строк: 02.11.2019 (включно) – 16.11.2019 (включно), до обрахунку строку не включають 01.11.2019 (день оголошення та оприлюднення тендерної документації) та 17.11.2019 (день розкриття тендерних пропозицій).

Отже, у вищенаведеному прикладі строки переносимо, оскільки до кінцевого строку залишилося менше ніж 7 днів. Крім того, звертаємо увагу: у разі перенесення строку в тендерній документації не забудьте внести відповідні зміни у форму оголошення та розмістити такі зміни на майданчикові.

В наступній частині ми детально розглянимо питання щодо відображення змін до тендерної документації, а саме з’ясуємо як правильно такі зміни оприлюднити на майданчику.

Замовникам

Публікації, які стосуються сфери публічних (державних) закупівель від «А» до «Я» згруповані відповідно до специфіки

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО