Рекомендації Мінекономіки щодо розроблення положення про тендерний комітет

Редакція
2485
21 Грудня 2020
Рекомендації Мінекономіки щодо розроблення положення про тендерний комітет
2485
21 Грудня 2020

Відповідно до абзацу 4 пункту 11 частини 1 статті 9 Закону України «Про публічні закупівлі» та абзацу 13 підпункту 1 пункту 4 розділу Х «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі (далі — Закон) Мінекономіки наказом від 07.12.2020 № 2546-20 затвердило Примірне положення про тендерний комітет.

Судячи з аналізу затвердженого документа, нічого, окрім відсутності норм, що регулюють діяльність Уповноваженої особи, не змінилося:

  • до складу тендерного комітету входять не менше п’яти осіб. Якщо кількість службових (посадових) осіб у штатній чисельності працівників замовника є меншою за п’ять осіб, то до складу тендерного комітету мають входити всі службові (посадові) особи замовника. Формою роботи комітету є засідання, яке є правомочним за присутності на ньому не менше двох третин членів комітету;
  • керівництво роботою тендерного комітету здійснює його голова. Голова комітету призначає заступника (заступників) голови, секретаря з числа членів комітету та визначає функції кожного члена комітету;
  • рішення з питань, що розглядаються на засіданнях комітету, приймаються простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів голос голови комітету є вирішальним. Рішення комітету оформлюється протоколом, який підписується всіма членами комітету, присутніми на засіданні. У рішенні відображаються результати поіменного голосування членів комітету, присутніх на його засіданні, з кожного питання. У разі відмови члена комітету підписати протокол про це зазначається у протоколі з обґрунтуванням причин відмови;
  • голова комітету несе персональну відповідальність за виконання покладених на комітет функцій;
  • за порушення вимог, установлених Законом та нормативно-правовими актами, розробленими відповідно до Закону, члени комітету несуть відповідальність згідно із законами України;
  • голова та секретар комітету несуть відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель для загального доступу.

Чи потрібно вносити зміни в чинне положення про тендерний комітет?

Сутність слова «примірне» означає, що замовник може враховувати дане Положення в роботі, але вправі конкретизувати та змінювати його умови залежно від власних потреб, враховуючи специфіку підприємства. Тобто дане Примірне положення має характер прикладу, а не обов’язкового для наслідування шаблону.  Замовник може на власний розсуд відступити від змісту такого Примірного положення, за винятком положень, що прямо дублюють або випливають із норм Закону України «Про публічні закупівлі» та підзаконних нормативно-правових актів, виданих на його виконання.

Чому відсутні норми щодо функціонування та діяльності Уповноваженої особи?

З огляду на те, що тендерний комітет вправі лише до 01.01.2022 відповідати за організації та проведення процедур закупівель, можна дійти висновку, що невдовзі буде ліквідовано та переформатовано абсолютно всі тендерні комітети замовників. Тому норми, що регулюють діяльність Уповноваженої особи, повинні міститися в окремому документі, що затверджений в установленому порядку на тому чи іншому підприємстві.

Нагадаємо, що Уповноважена особа з 19.04.2020, згідно з чинною редакцією Закону про закупівлю, відповідає за спрощені закупівлі та може відповідати за процедури закупівель та закупівлі без застосування електронної системи закупівель (залежно від покладених обов’язків). А з 01.01.2022 відповідатиме за всю закупівельну діяльність у цілому.

Окремо призначена Уповноважена замовником особа проводить закупівлі на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби (COVID-19).

Друзі! Користуйтеся розділом «Зразки документів» на порталі RDNUK.COM.UA! Там завжди актуальні та корисні зразки документів.

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО