Порівняльна таблиця чергових змін до Закону

Анна Селютіна
2396
17 Грудня 2021
Порівняльна таблиця чергових змін до Закону
2396
17 Грудня 2021

16.12.2021 прийнято Закон про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості. У цьому матеріалі у вигляді порівняльної таблиці проаналізуємо внесені зміни.

Навіщо внесено зміни до Закону України «Про публічні закупівлі»?

Як зазначається у пояснювальній записці до Закону про внесення змін до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) щодо створення передумов для сталого розвитку та модернізації вітчизняної промисловості:

«для прикладу, 21.02.2020 Маріупольська міська рада повідомила про поставку першого з 72-х нових тролейбусів білоруського виробництва, які місто планує закупити до кінця року на загальну суму понад 400 млн грн в рамках програми співпраці з ЄБРР. При цьому осторонь залишились всі вітчизняні виробники тролейбусів попри готовність та здатність своєчасно виготовити та поставити конкурентоспроможний продукт.

В цілому, за даними електронної системи публічних закупівель України «Prozorro», протягом 2016–2019 років у рамках публічних закупівель придбано залізничних вагонів, локомотивів і засобів громадського транспорту на 10,2 млрд грн, з яких в іноземних виробників — на 2,4 млрд грн (23,5 %). Необхідно зазначити, що значну частку закупівель здійснено у компаній-посередників (638,1 млн грн — 6,3 %), які зареєстровані на території України, однак займаються переважно дистрибуцією імпортної продукції машинобудування на внутрішньому ринку. Простежити...

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника