Найголовніше за тиждень (до 10.01.2025)

Лілія Груздо
15
11 Січня 2025
Найголовніше за тиждень (до 10.01.2025)
15
11 Січня 2025

Цього тижня розкажемо, як визначати очікувану вартість електричної енергії, як розрахуватися за спожиту електричну енергію у грудні 2024 року, детально про роботу уповноваженої особи дистанційно та чи потрібно зараз готувати паперові протоколи.

  • Дистанційна робота — це форма організації праці, за якої робота виконується працівником поза робочими приміщеннями чи територією роботодавця, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій. Робота працівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки у період воєнного стану має певні заборони, встановлені постановою КМУ від 26.04.2022 № 481 (далі — Постанова № 481). Відповідно до пункту 2 Постанови № 481 робота працівників, членів виконавчого органу та керівників суб’єктів господарювання за межами України допускається лише у разі службового відрядження, оформленого в установленому порядку. А як бути працівникам, які є уповноваженими особами? Вони можуть працювати дистанційно? Відповідь на це питання детально описана у статті «Дистанційна робота уповноваженої особи: як організувати».
  • Відповідно до частини 10 статті 11 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) рішення уповноваженої особи оформлюються протоколом із зазначенням дати прийняття рішення, який підписується уповноваженою особою. З листопада 2024 року в електронній системі закупівель розпочато впровадження електронних протоколів, які формуються системою автоматично, на основі внесених даних. Відповідно до пункту 94 Типової інструкції з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2018 № 55, протоколи складаються в електронній формі відповідно до інструкції з діловодства установи або рішення колегіального органу. У статті «Протокол уповноваженої особи: нумерація, правила, приклади» розібралися у питанні щодо підготовки паперових протоколів уповноваженою особою в умовах сьогодення.
  • Формування та узгодження фактичних обсягів споживання електричної енергії по кожному споживачу здійснюється до 8-го числа місяця, наступного за розрахунковим. Для проведення розрахунків постачальники електричної енергії зазвичай надають споживачам акти приймання-передачі товару, які зазвичай формуються орієнтовно з 10 по 12 число місяця, наступного за тим, у якому було спожито електроенергію. Отже, середньозважена ціна на сайті оператора ринку за кожний день грудня (включаючи 31.12.2024), а також обсяги, які спожив замовник за грудень 2024 року, будуть зафіксовані постачальником лише у січні 2025 року. Як здійснити розрахунки за спожиту електричну енергію в грудні 2024 року, пояснюємо у статті «Розрахунки за електричну енергію, що споживається у грудні, за договорами з формульним ціноутворенням».
  • З метою визначення очікуваної вартості електричної енергії інформацію про ринкові ціни замовники можуть отримати двома шляхами: або безпосередньо від електропостачальників у відповідях на письмові запити, або шляхом самостійного здійснення пошуку, збору та аналізу загальнодоступної інформації про ціну електричної енергії, наприклад даних про цінові пропозиції електропостачальників, розміщених на їхніх сайтах, вебпорталі Уповноваженого органу з питань закупівель (за кодом закупівельного словника 09310000-5 «Електрична енергія»), та/або використання модуля аналітики «Bi Prozorro». Детально про формування очікуваної вартості під час закупівлі електричної енергії — у статті «Визначення очікуваної вартості при проведенні закупівель електричної енергії».
  • Пунктом 4 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), встановлено, що в разі виконання сторонами договору про закупівлю, укладеного відповідно до пункту 10 Особливостей, або закінчення строку дії такого договору про закупівлю за умови його виконання сторонами, або його розірвання замовник обов’язково оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю у строки, визначені пунктом 12 частини 1 статті 10 Закону. Як звітувати про виконання договору, за яким встановлено кредиторську заборгованість, розказали у статті «Звітування про виконання за договорами про закупівлю, за якими виявлено кредиторську заборгованість на початку нового бюджетного року».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема шпаргалку щодо того, коли та які документи потрібно розміщувати по «прозорому будівництву».

Уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО