Чи належить уповноважена особа до суб’єкта декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції»?

Марина Прокопенко
3209
21 Липня 2020
СПЕЦВИПУСК
Чи належить уповноважена особа до суб’єкта декларування у розумінні Закону України «Про запобігання корупції»?
3209
21 Липня 2020

На практиці досить часто постають питання: чи належить уповноважена особа, призначена на вимогу Закону України «Про публічні закупівлі», до суб’єкта декларування та чи поширюється на таку особу фінансовий контроль відповідно до Закону України «Про запобігання корупції»? Які функції (обов’язки) уповноваженої особи, яка водночас є особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування?  Надамо відповіді на ці питання.

Нормативна база

Про фінансовий контроль та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, йдеться у розділі VII Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (зі змінами; далі — Закон № 1700).

Суб’єкти декларування — особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов’язані подавати декларацію відповідно до Закону № 1700. Статтею 45 Закону № 1700 визначено коло осіб, які мають подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі — декларація). Статтею 46 цього Закону визначено інформацію, що зазначається в декларації. Відомості декларації подаються незалежно від того, знаходиться об’єкт декларування на території України чи за її межами.

Подання щорічної декларації

Так, щорічно до 1 квітня (шляхом заповнення форми на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції; декларацію подають за минулий рік) декларацію подають:

  • особи, зазначені у...
Тендерний комітет/уповноважена особа

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівельної діяльності замовника