Вірно зазначаємо Перелік формальних помилок

Редакція
4077
9 Вересня 2020
Вірно зазначаємо Перелік формальних помилок
4077
9 Вересня 2020

На початку зазначимо, що зміни до  тендерної документації, яка оприлюднена до набрання чинності  наказу Мінекономіки від 15.04.2020 № 710 «Про затвердження Переліку формальних помилок» (далі-Перелік формальних помилок), тобто до 14.08.2020 року, вносити не потрібно.

Стаття 58 Конституції України закріплює один з найважливіших загальновизнаних принципів сучасного права – Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Це означає, що новоприйняті закони та нормативно-правові акти поширюють свою дію тільки на ті відносини, які виникли після набрання чинності. При цьому Замовник якщо вбачає в цьому необхідність може з власної ініціативи вносити зміни до тендерної документації керуючись частиною 2 статті 24 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі-Закон).

Формальні помилки у складі тендерної документації при проведенні тендеру

Згідно пункту 31 статті 1 Закону, тендерна документація – документація щодо умов проведення тендеру, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу в електронній системі закупівель.

Останнім абзацом пункту 11 частини 1 статті 9 Закону передбачено, що однією з основних функцій Уповноваженого органу у сфері публічних закупівель є, зокрема, розроблення та затвердження переліку формальних помилок.

Перелік формальних помилок затверджений наказом Мінекономіки  від 15.04.2020 № 710, який зареєстрований в Мінюсті 29.07.2020р. за № 715/34998, не є примірним та не носить рекомендаційний характер. Отже, рекомендуємо використовувати в конкурентних процедурах закупівлях (ст. 13 Закону) саме цей Перелік формальних помилок.

Формальні помилки при проведенні спрощених закупівель

З положень пункту 2 частини 1 статті 10 та статтю 14 Закону , можна зробити висновок, що оголошення про проведення спрощеної закупівлі не містить обов’язку замовника зазначати перелік формальних помилок. Виходячи із визначення, що таке «формальні помилки», на підставі пункту 19 частини 2 статті 22, це помилки, що пов’язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме – технічні помилки та описки. Ключове слово «тендерної».  При проведенні спрощеної закупівлі учасники подають пропозиції відповідно до вимог статті 14 Закону.

З огляду на те, що практики застосування нового нормативно-правового акту фактично не має, задля унеможливлення ризиків відміни процедур, радимо Перелік формальних помилок включати до  оголошення про проведення спрощеної закупівлі, керуючись частиною 3 статті 14 Закону, а саме: «В оголошенні про проведення спрощеної  закупівлі може зазначатися інша інформація».

Щодо формальних помилок та можливих штрафних санкцій у разі порушення законодавства у сфері публічних закупівель читайте на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Мінекономіки: затверджено Перелік формальних помилок, які може допустити учасник закупівель» та «Чи є перелік формальних помилок вичерпний?», «ТОП-6 питань щодо формальних помилок».

З прикладом оголошення по спрощеній закупівлі ознайомтесь на порталі RADNUK.COM.UA в розділі «Зразки документів», «Спрощена закупівля».

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО