Тижневий БУМ. Дивні вимоги замовника, або Від яких вимог ТД треба утриматись

Ганна Довгая
597
25 Грудня 2020
Тижневий БУМ. Дивні вимоги замовника, або Від яких вимог ТД треба утриматись
597
25 Грудня 2020

У сьогоднішній п’ятничній рубриці поділимося кількома вимогами замовників у тендерній документації, які дещо викликали у нас подив, та, як завжди, щодо цього пояснимо «букву» Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон).

  • Умова ТД. У разі неналежного оформлення або ненадання одного або декількох документів на підтвердження відсутності підстав, визначених частинами 1 та 2 статті 17 Закону, які не відповідають вимогам, встановленим в Додатку 6 ТД, замовник вважає, що документи переможцем торгів не надані, і здійснює повторну оцінку відповідно до пункту 3 статті 32 Закону.

    Чому не варто так зазначати? Частиною 4 статті 17 Закону визначено, що замовник не вимагає від учасників документів, що підтверджують відсутність підстав, визначених пунктами 1 і 7 частини 1 цієї статті.

    Частиною 5 статті 17 Закону зазначено, що замовник не вимагає документального підтвердження публічної інформації, що оприлюднена у формі відкритих даних згідно із Законом України «Про доступ до публічної інформації» та/або міститься у відкритих єдиних державних реєстрах, доступ до яких є вільним, або публічної інформації, що є доступною в електронній системі закупівель.

    Частиною 3 статті 17 Закону зазначено, що спосіб документального підтвердження, згідно із законодавством, щодо відсутності підстав, передбачених пунктами 5, 6, 12 і 13 частини 1 та частиною 2 цієї статті, визначається замовником для надання таких документів лише переможцем процедури закупівлі через електронну систему закупівель.

    А щодо зазначення інформації по статті 17 Закону в електронній тендерній документації читайте у статті «Підтверджуємо відсутність підстав для відмови в участі у процедурі закупівлі по-новому».
  • Умова ТД. У складі пропозиції учасник повинен надати лист про надання інформації з Центрального управління Служби безпеки України про те, що Служба безпеки України в межах своєї компетенції не розглядає діяльність учасника закупівлі як таку, що підпадає під дію ЗУ «Про санкції», та що Службою безпеки України щодо учасника не надано пропозицій Раді національної безпеки і оборони України щодо застосування, скасування та внесення змін до санкцій у порядку, передбаченому ЗУ «Про санкції».

    Чому не варто так зазначати? Рішення Ради національної безпеки та оборони України про перелік осіб під санкціями згідно із Законом України «Про санкції», що вводять у дію укази Президента України, є частиною законодавства і включені до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Зважаючи на частину 5 статті 17 Закону про публічні закупівлі, замовник не має права вимагати від учасників закупівель документального підтвердження відсутності підстав, передбачених пунктом 11 частини 1 статті 17 цього Закону.

    Усе про правила підтвердження учасниками закупівель публічної інформації про себе читаймо у статті «Не вимагай того, що можеш побачити і сам!»
Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель