Шановні колеги!
Одним з важливих етапів вдалої закупівлі є складання проєкту договору про закупівлю, який, відповідно до пункту 8 частини 2 статті 22 Закону України “Про публічні закупівлі” (далі – Закон), повинен міститись, з обов’язковим зазначенням порядку змін його умов, в тендерній документації та відповідно до частини 1 статті 10 Закону оприлюднюється в електронній системі закупівель разом з оголошенням про проведення конкурентних процедур закупівель (відкритих торгів, конкурентного діалогу, торгів з обмеженою участю) та оголошенням про проведення спрощеної закупівлі.
Чому ж це так важливо?
По перше, відповідно до Закону договір про закупівлю – господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі/спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару. Отже, від того як в проєкті договору будуть прописані ті чи інші умови, багато в чому залежить те, як він буде виконуватись.
По друге, не виключено, що під час виконання договору можуть виникати моменти, які потребують внесення змін в договір. Отже Ви маєте, на етапі складення проєту договору, врахувати, що істотні умови договору про закупівлю не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків зазначених в частині 5 статті 41 Закону.
Тому враховуючи звернення та задля полегшення Вашої закупівельної діяльності ми додали приклади проектів договорів щодо закупівлі товарів, робіт та послуг з врахуванням порядку зміни істотних умов відповідно до нової редакції Закону, які розміщено на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Зразки документів».
Приклади договорів підлягають коригуванню в залежності від умов Вашої конкретної закупівлі.