Не проґавте! Особливості підписання КЕП

Наталія Чабан
2230
5 Листопада 2020
Не проґавте! Особливості підписання КЕП
2230
5 Листопада 2020

7 листопада 2018 року набув чинності оновлений Закон «Про електронні довірчі послуги» від 05.10.2017 № 2155-VIII (далі  — Закон № 2155-VIII), яким введено поняття нового, більш захищеного електронного підпису — КЕП (кваліфікований електронний підпис) та скасовано поняття ЕЦП. Зокрема, частина 4 статті 18 Закону № 2155-VIII містить положення про те, що КЕП має таку саму юридичну силу, як і власноручний підпис. А також має презумпцію його відповідності власноручному підпису. Про особливості накладення КЕП пропонуємо розглянути роз’яснення Мінекономіки.

Частиною 2 статті 5 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) передбачено, що учасники (резиденти та нерезиденти) усіх форм власності та організаційно-правових форм беруть участь у процедурах закупівель / спрощених закупівель на рівних умовах.

Виходячи зі змісту частини 1 статті 26  та частини 9 статті 14 Закону, тендерна пропозиція / пропозиція подається учасниками в електронному вигляді через електронну систему закупівель (далі — система) шляхом заповнення електронних форм з окремими полями.

Водночас під час використання електронної системи закупівель з метою подання тендерних пропозицій / пропозицій та їх оцінки документи та дані створюються та подаються з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронні довірчі послуги» (частина 3 статті 12 Закону).

У свою чергу, згідно з пунктом 3 Порядку, розміщення інформації...

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.