Проектно-кошторисної документація – роботи чи послуги

Редакція
6259
18 Вересня 2018
Проектно-кошторисної документація – роботи чи послуги
6259
18 Вересня 2018

«Доброго дня! Ми — бюджетна організація. Плануємо 2018 року здійснити процедуру закупівлі “Послуги з виготовлення проектно-кошторисної документації”. Це роботи чи послуги? Заздалегідь вдячні за допомогу!»

Добрий день! Відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) роботи — проектування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого і невиробничого призначення, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включають до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.

Таким чином, розробка проектно-кошторисної документації об’єкта є роботами в розумінні Закону. Зважаючи на те, що визначення проектування віднесено до самостійної закупівлі, у випадку здійснення закупівлі проектування на одному об’єкті на загальну вартість, що є меншою 1,5 млн грн (5 млн грн для замовників в окремих сферах господарювання), ця закупівля є допороговою. І замовник має право провести закупівлю в системі ProZorro згідно з наказом № 35 ДП «Прозорро» або укласти прямий договір та оприлюднити звіт про укладені договори. Порядок визначення предмета закупівлі затверджено наказом Мінекономрозвитку від 17.03.2016 № 454.

Згідно з розділом III даного порядку, визначення предмета закупівлі робіт замовник здійснює згідно з пунктом 22 частини першої статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з використанням ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва», прийнятого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 5 липня 2013 року № 293, а також згідно з галузевими будівельними нормами ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затвердженими наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23 серпня 2011 року № 301, із зазначенням у дужках предмета закупівлі відповідно до показників другої – п’ятої цифр Єдиного закупівельного словника.

Отже, при визначені предмета закупівлі робіт з проектування замовник також зобов’язаний вказати відповідний код згідно з ДК 021:2015 (за 2-ю або 3-ю, або 4-ю, або 5-ю цифрою). Часто замовники використовують, наприклад, такий код за ДК 021:2015: 71320000-7. Даний код має назву «Послуги з інженерного проектування». Саме слово «послуги» в назві коду спонукає замовника до сумнівів у визначенні предмета закупівлі робіт з проектування. Однак ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник» запозичено у країн Європи та перекладено з іноземної мови на українську, тому назви кодів наближені та можуть бути використані замовником.

Додаткову інформацію можна отримати на сторінках 35–37 у випуску журналу «Радник в сфері державних закупівель» № 1 (64) за січень 2017 року.

Закупівля робіт

Публікації, тематикою яких особливості здійснення закупівель робіт

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО