Нафтогаз Трейдинг про звітування та виконання договору про закупівлю природного газу

Нафтогаз Трейдинг про звітування та виконання договору про закупівлю природного газу
3140
19 Вересня 2024

Розуміємо, що трішки забігаємо наперед. Утім, у багатьох замовників виникали проблеми під час оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю (щоб не отримати штраф, УО оприлюднює такий звіт протягом 20 робочих днів з дня виконання сторонами договору про закупівлю або закінчення строку дії договору про закупівлю, за умови його виконання сторонами, або його розірвання). Наприклад, у попередні роки ми зіштовхувалися з такими ситуаціями:

  • За договором залишились невикористані кошти, строк поставки закінчився ще 15.04.2024, договір діє до повних розрахунків. Як прозвітувати про такий договір, якщо втрачено звʼязок із куратором і невідомі фактичні дані за договором?
  • Договір діє до 15.04.2024, але контрагент відмовляється на сьогодні підписувати додаткову угоду про зменшення кількості та суми договору (приведення до фактичного споживання). Після 15 числа я вже не зможу внести зміни в договір на “Прозорро”, оскільки його дія закінчилася. Як прозвітувати про виконання договору, якщо сума і кількість не співпадатимуть?
Принагідно запрошуємо взяти участь в онлайн-конференції «Радник ENERGY: планування та закупівля енергоносіїв на 2025 рік». Це масштабний тематичний захід, під час якого топові експерти галузі висвітлять усі підводні камені у проведенні закупівлі природного газу та електроенергії на 2025 рік. Для передплатників порталу діє знижка -15 %! Тож, не упустіть шанс, щоб бути впевненим в успішності вашої майбутньої закупівлі.

Тож, як замовнику не допустити таких ситуацій у 2024-2025 роках? Які документи та коли слід направляти замовнику (якщо потрібно)?

Насамперед, якщо у клієнтів ТОВ ГК “Нафтогаз Трейдинг” виникнуть питання, вони завжди можуть звʼязатися з нами. Просто зателефонувати в контакт-центр за номером 044-222-24-46 або надіслати лист на електронну пошту ngt@naftogaztrading.com.ua. Ми швидко надамо вам потрібну інформацію.

Щодо нашого договору, важливо розуміти таке:

  • Договір діє з моменту підписання до 31.12.2024/30.04.2025 у частині постачання газу. Але в будь-якому разі – до повного завершення розрахунків.
  • Ми зобов’язуємося постачати газ до 31.12.2024/30.04.2025 включно. Ви, як споживач, зобов’язуєтесь прийняти газ і оплатити його згідно з умовами договору.

Після завершення постачання природного газу замовник:

  1. повинен оплатити весь отриманий газ;
  2. може підписати додаткову угоду про зменшення обсягів закупівлі, якщо він використав менше газу, ніж планував;
  3. має опублікувати звіт про виконання договору в обовʼязковому порядку, якщо вартість договору складає від 100 тис. грн.

Закон України “Про публічні закупівлі” дає нам достатньо часу для виконання всіх цих дій. Тому не хвилюйтеся – у вас буде час усе зробити правильно.

Щоб замовнику не допустити вищеописаних ситуацій у період 2024-2025 років, змоделюємо три можливі варіанти розвитку подій у частині виконання договору про закупівлю природного газу за Постановою № 812. Але перед цим варто пояснити замовникам, як здійснюється оплата за природний газ у грудні 2024. 

I варіант: замовник уклав договір із Нафтогаз Трейдингом зі строком постачання до 31.12.2024

  1. При завершенні бюджетного періоду-2024 у випадку, коли строк дії договору – по 31.12.2024, бюджетна організація проводить повний розрахунок за поставлений Товариством природний газ до 31.12.2024.
  2. Після повного розрахунку за отриманий товар до 31.12.2024 бюджетна організація звертається до Товариства офіційним листом на електронну пошту ngt@naftogaztrading.com.ua щодо укладення додаткової угоди про зменшення обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків замовника.
  3. Товариство звіряє наявність заборгованості за договором. Результат відсутності заборгованості – укладення додаткової угоди про зменшення обсягів закупівлі з урахуванням фактичного обсягу видатків. Підписану додаткову угоду Товариство надсилає бюджетній організації.

    Якщо споживач надсилає підписану зі своєї сторони ДУ на зменшення, Нафтогаз Трейдинг її розглядає і повертає (якщо все добре) вже підписану зі сторони Товариства. Якщо Товариство формує проєкт ДУ, то краще, щоб підписання відбулось через сервіс “Вчасно” (щоб не було проблем із наявністю ДУ у Товариства). Якщо така додаткова угода підписується, так би мовити, “в папері”, Товариство надсилає проєкт ДУ на перший підпис споживачу.
  4. Бюджетна організація подає до ОДКСУ реєстр бюджетних зобов’язань разом із документами, які підтверджують факт зняття (додаткова угода про зменшення закупівлі), при цьому сума в реєстрі проставляється з мінусом. Так розпорядник знімає різницю між зареєстрованою очікуваною вартістю договору та фактичним обсягом видатків замовника.
  5. Зобов’язання сторін виконано. Уповноважена особа бюджетної організації звітує про виконаний договір протягом 20 робочих днів із дня виконання сторонами договору або закінчення строку його дії, за умови його виконання сторонами.

Щодо пункту 4 зазначимо таке: не оплачені в кінці бюджетного періоду бюджетні фінансові зобов’язання розпорядників бюджетних коштів, які були зареєстровані для здійснення попередньої оплати (виплати авансу), інші бюджетні фінансові зобов’язання, які не є кредиторською заборгованістю, бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання одержувачів бюджетних коштів знімаються з обліку органами Казначейства. Про зняті з обліку бюджетні зобов’язання та бюджетні фінансові зобов’язання органи Казначейства повідомляють розпорядників бюджетних коштів.

II варіант: замовник уклав договір із Нафтогаз Трейдингом зі строком постачання до 31.12.2024, але замовник застосовує частину шосту статті 41 Закону

  1. При завершенні бюджетного періоду-2024, у випадку коли строк дії договору становить по 31.12.2024, бюджетна організація проводить повний розрахунок за поставлений Товариством природний газ до 31.12.2024.
  2. Після повного розрахунку за спожитий газ, до 31.12.2024, якщо вартість договору понад 100 тис. грн, бюджетна організація звертається до Товариства офіційним листом на електронну пошту ngt@naftogaztrading.com.ua щодо укладення додаткової угоди про продовження строку дії договору в зв’язку із застосуванням положень частини шостої статті 41 Закону.
  3. Уповноважена особа бюджетної організації публікує повідомлення про внесення змін до договору про закупівлю та зміни (додаткову угоду) протягом трьох робочих днів із дня внесення змін. Зверніть увагу, що укласти додаткову угоду потрібно до моменту закінчення строку дії договору, тобто до 31.12.2024.
  4. На початку нового бюджетного періоду (2025), після затвердження кошторису, бюджетна організація звертається до Товариства офіційним листом на електронну пошту ngt@naftogaztrading.com.ua щодо укладення додаткової угоди про збільшення суми договору, що не перевищує 20 % суми, визначеної в початковому договорі про закупівлю, укладеному в попередньому році.
  5. Після укладення додаткової угоди бюджетна організація подає до ОДКСУ реєстр бюджетних зобов’язань разом із документами, які підтверджують факт взяття бюджетного зобов’язання (додаткова угода про збільшення суми договору).6. Постачання продовжується на строк, достатній для проведення процедури закупівлі на початку наступного року.

III варіант: замовник уклав договір із Нафтогаз Трейдингом із періодом постачання по 30.04.2025

  1. При завершенні бюджетного періоду-2024 бюджетна організація проводить повний розрахунок за поставлений Товариством природний газ до 31.12.2024.
  2. На початку нового бюджетного періоду (2025), відповідно до умов календарного плану до договору в бюджетної організації наявні зобов’язання за КЕКВ 2274.
  3. Після затвердження кошторису, бюджетна організація у відведені законодавством терміни подає до ОДКСУ реєстр бюджетних зобов’язань разом із документами, які підтверджують факт взяття бюджетного зобов’язання (договір з календарним планом, яким передбачено обсяги 2025 року). При цьому строк дії договору в бюджетному зобов’язанні проставляється з урахуванням строку виконання зобов’язань бюджетною організацією. У цьому випадку термін дії постачання обмежений Постановою № 812 по 30.04.2025. При цьому виконання бюджетною організацією своїх зобов’язань (оплата за поставлений газ) завершується максимум 15.06.2025. 
  4. Постачання природного газу продовжується до 30.04.2025.
  5. Після виконання зобовʼязань обома сторонами договору про закупівлю природного газу  (здійснено поставку газу та проведено відповідну оплату) замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю протягом 20 робочих днів із дня виконання сторонами договору або закінчення строку його дії, за умови його виконання сторонами. За потреби (наприклад, якщо спожито газу менше, ніж встановлено договором), перед оприлюдненням такого звіту замовник може звернутись до Нафтогаз Трейдингу для укладення додаткової угоди про зменшення обсягів закупівлі з урахуванням фактичного обсягу видатків. Але така додаткова угода може бути укладена до моменту закінчення строку дії договору про закупівлю.

Більше читайте в інтервʼю “Нафтогаз Трейдинг надає роз’яснення щодо укладення договору про постачання природного газу на період до 30.04.2025” або в розділі “Природний газ” на порталі Радник у сфері публічних закупівель.

Природний газ

Публікації, тематикою яких є особливості організації закупівель природного газу

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО