Цікаві, незвичні або ідеальні електронні аукціони. Які вони?

Наталія Шокодько
2555
5 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Цікаві, незвичні або ідеальні електронні аукціони. Які вони?
2555
5 Червня 2020

Золотий портсигар із сапфіром. Такий незвичний лот придбав 15 травня на електронному аукціоні у системі Прозорро.Продажі учасник, котрий працював через маркетплейс Української універсальної біржі. Колекційний виріб із дорогоцінного металу із коштовним камінням, звичайно, привернув увагу. Адже такі лоти продають не щодня. Тож у черговій публікації зібрала для читачів невелику колекцію цьогорічних незвичних, або ж ідеальних електронних аукціонів, гідних наслідування.

Наприклад, коли при стартовій ціні у 15,5 тисячі гривень, у підсумку переможець заплатить понад півтора мільйона гривень.

Саме стільки отримає міський бюджет Дніпра за нежитлове приміщення у 93 кв.м. по вулиці Титова, 18А. За цей лот малої приватизації «змагалися» аж 17 учасників. Тож запекла, але здорова конкуренція на торгах була до останньої ставки. В результаті чого початкова вартість зросла майже на півтора мільйона гривень, або іншою мовою цифр – майже у 100 разів чи на 1000%.

Підсумок: бюджет отримає необхідні для міста додаткові кошти (до того ж,  чималі!!!), а інвестор — необхідні для нього власні приміщення.

А от «прикладним» аукціоном за кількістю учасників стали торги за  нежитлову будівлю у столиці по вулиці Московській 19/1. На малу приватизацію об’єкт у понад 600 кв.м. виставив департамент комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради.

Про те, що лот покупців зацікавив, свідчив той факт, що на аукціон прийшло аж 53 учасники. Така кількість покупців сприяла не лише здоровій конкуренції на торгах, а й наповненню бюджету міськради. За результатами аукціону переможець, котрий працював через електронний майданчик ТБ «Українська енергетична біржа», запропонував за нежитлову будівлю доступну для нього вартість у понад 35 млн грн. А це майже у 7 разів більше, ніж була початкова ціна лота. Тож бюджет столиці отримає понад 30 млн грн додаткових коштів.

Ще один лот, який привернув увагу не лише 7 учасників, а й багатьох громадських активістів – це спецдозвіл на геологічне вивчення та дослідно-промислову розробку бурштину на 5 років. Виставила його на продаж Державна служба геології та надр України. Стартова ціна за ділянку «Біла», що розташована у Олевському районі Житомирської області, із 1 404 030.00 грн зросла до 17 040 000.00 грн. Бюджет отримав необхідні для економіки країни кошти, а товариство, яке виграло аукціон, законні підстави для видобутку сонячного каменю.

Наостанок же нагадаю про розрекламовані айфони від митниці. Слобожанська митниця Держмитслужби 20 травня провела успішні торги із продажу 14 айфонів одним лотом. Переможець-ФОП заплатить за гаджети майже 78 тисяч гривень.

А от Одеська митниця продала на електронному аукціоні колісний трактор YTO-ME354. Це взагалі був перший аукціон реформованої Держмитслужби у системі Прозорро.Продажі. До речі, 15 червня в Одеської митниці чергові торги, на які виставили ледь не півтисячі тонн вугілля.

Для тих же, хто ще не брав участі в аукціонах Прозорро.Продажі, нагадаю. Працювати у системі можна лише через один із авторизованих електронних майданчиків. Наприклад, Української універсальної біржі. Менеджери маркетплейсу вам завжди допоможуть у технічних та юридичних питаннях під час обов’язкової реєстрації та підготовки до торгів. Виграшних вам аукціонів.

ProZorro продажі

Окремий розділ, який не має прямого відношення до здійснення замовниками закупівель, адже призначення системи ProZorro.Продажі — це продаж та оренда державного майна за допомогою електронного аукціону.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО