Тижневий БУМ: План Х, або Що робити, коли зобов’язані обґрунтовувати потребу на вебсайті

Ганна Довгая
3210
15 Січня 2021
Тижневий БУМ: План Х, або Що робити, коли зобов’язані обґрунтовувати потребу на вебсайті
3210
15 Січня 2021

Гаряча тема додаткової роботи для посадових осіб замовника, що прийшла до нас 19.12.2020 з набуттям чинності постанови Кабінету Міністрів України  від 16.12.2020 № 1266 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2013 р. № 631 і від 11 жовтня 2016 р. № 710» (далі — Постанова), набирає обертів.

За Постановою головним розпорядникам бюджетних коштів (розпорядникам бюджетних коштів нижчого рівня), суб’єктам господарювання державного сектору економіки доручено, а органам місцевого самоврядування, Пенсійному фонду та фондам загальнообов’язкового державного соціального страхування рекомендовано з метою прозорого, ефективного та раціонального використання коштів забезпечити:

  • обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі;
  • оприлюднення обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі, розміру бюджетного призначення, очікуваної вартості предмета закупівлі шляхом розміщення на власному вебсайті (або на офіційному вебсайті головного розпорядника бюджетних коштів, суб’єкта управління об’єктами державної власності, що здійснює функції з управління суб’єктом господарювання державного сектору економіки) протягом п’яти робочих днів з дня оприлюднення оголошення про проведення конкурентної процедури закупівель або повідомлення про намір укласти договір про закупівлю за результатами переговорної процедури закупівель.

Тому, як нам каже стаття «З 19.12.2020 Уряд посилює вимоги щодо прозорого та ефективного використання коштів», пропонуємо замовникам примірний план виконання Постанови:

  1. Визначити базові методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі. 
    Тут згодиться лист Мінекономрозвитку «Щодо розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі»;
  2. Визначити відповідального за обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі і його очікуваної вартості. Наприклад, внутрішній замовник чи підрозділ адміністративно-господарського забезпечення за погодженням із фінансовою службою;
  3. Визначити форму документа для такого обґрунтування. Наприклад, включити обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета закупівлі і його очікуваної вартості до бланка (шаблону, формуляра тощо) заявки внутрішнього замовника на придбання товарів, робіт чи послуг;
  4. Визначити відповідального за оприлюднення згаданих обґрунтувань на вебсайті замовника у визначені Постановою строки в разі проведення процедур закупівель, наприклад, доповнивши відповідним обов’язком положення про уповноважену особу.

Щодо останніх пунктів уже розроблені приклади та рекомендації в статті Два варіанти організації виконання Постанови № 1266 (оприлюднення обґрунтування) та Ділимося цікавими обґрунтуваннями закупівель.

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО