Тендерне забезпечення: що нового та цікава практика

Тетяна Руденко
965
11 Червня 2020
СПЕЦВИПУСК
Тендерне забезпечення: що нового та цікава практика
965
11 Червня 2020

Тендерне забезпечення — це встановлений законодавством захист замовника від недобросовісних постачальників, технічних гравців, тендерних «тролів», певна гарантія для замовника, що постачальник дійсно має намір брати участь у закупівлі та виконувати умови договору, тому не  відмовиться від підписання та/або виконання договору.

Надалі вжито терміни та поняття в такому значенні:

 1. Закон — «Закон України про публічні закупівлі».
 2. Тендерна пропозиція — тендерна пропозиція / пропозиція.
 3. Закупівля —  закупівля / спрощена закупівля.
 4. Тендер — тендер / спрощена закупівля.
 5. Орган оскарження, Колегія — постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Законом України «Про публічні закупівлі» передбачено такі види тендерного забезпечення: забезпечення тендерної пропозиції (стаття 25 Закону) та забезпечення виконання договору про закупівлю (стаття 27 Закону).

Забезпечення тендерної пропозиції (тендерне забезпечення)

Поняття забезпечення тендерної пропозиції визначене в пункті 10 статті 1 Закону: забезпечення тендерної пропозицїї / пропозиції — надання забезпечення виконання зобов’язань учасником перед замовником, що виникли у зв’язку з поданням тендерної пропозиції / пропозиції, у вигляді такого забезпечення, як гарантія.

Отже, забезпечення тендерної пропозиції надають виключно у вигляді гарантії. Залежно від того, яка саме установа видала гарантію, тендерне забезпечення можуть надавати в такому вигляді:

 • банківська гарантія;
 • страхова гарантія;
 • гарантія фінансових установ.

Найбільш поширеною з них є саме банківська...

Практика оскарження закупівель

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

  Приєднуйся до авторів
  load
  Реєстрація
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  В особистий кабінет
  load
  Відновлення паролю
  Вітаємо!
  Реєстрація пройшла успішно
  Вітаємо!
  Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель