(Не)правомірність відміни відкритих торгів у разі неможливості усунення порушень: практика АМКУ

Олег Підгірський
1147
7 Грудня 2023
(Не)правомірність відміни відкритих торгів у разі неможливості усунення порушень: практика АМКУ
1147
7 Грудня 2023

Згідно з підпунктом 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень. Які обставини не є такими порушеннями, які неможливо усунути у зв’язку з порушенням вимог законодавства у сфері публічних закупівель? У статті розглянемо практику органу оскарження щодо цього питання.

Закупівельники нерідко наголошують на складності алгоритму проведення відкритих торгів. При  цьому відміна відкритих торгів, особливо з підстави підпункту 2 пункту 50 Особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України «Про публічні закупівлі», на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 12.10.2022 № 1178 (далі — Особливості), можна назвати ще складнішою. Нагадаємо, що за приписом підпункту 2 пункту 50 Особливостей замовник відміняє відкриті торги в разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель, з описом таких порушень.

Наведену підставу для відміни можна назвати найбільш прискіпливою, адже  важко знайти таку обставину, яку б з легкістю можна назвати порушенням, яке неможливо усунути у зв’язку з іншими порушеннями. Це показала значна частка рішень органу оскарження, за якими Антимонопольний комітет України зобов’язував замовників скасовувати подібні рішення про відміну торгів.

У публікації «Відміна відкритих торгів у разі неможливості усунення порушень, що виникли через виявлені порушення вимог законодавства у сфері публічних закупівель» ми трішки розібралися з наведеною підставою.

...
Практика АМКУ

Публікації щодо результатів розгляду скарг органом оскарження (Антимонопольний комітет України), зокрема, новини практики оскарження, приклади, коментарі, особливості, судова практика з цього питання

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО