Збільшення обсягів закупівель додатковими угодами

Редакція
670
4 Листопада 2020
Збільшення обсягів закупівель додатковими угодами
670
4 Листопада 2020

Не всі ідеї, які виникають, є геніальними, тим паче коли це стосується закупівель.

Ситуація: проведено процедуру закупівлі продуктів харчування, у результаті чого уклали договір про закупівлю. Але керівництво вимагає негайно збільшити одну номенклатурну позицію цього договору за рахунок зменшення іншої позиції. Уповноважена особа опубліковує додаткову угоду до цього договору про закупівлю не змінюючи суму договору на підставі п. 1 ч. 5 ст. 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон). Фатальна помилка чи правова можливість?

Договір про закупівлю укладають за результатом тендеру. У тендерній документації зазначено конкретну потребу замовника, тобто конкретну кількість товару й конкретні його найменування. Коли за результатом торгів укладають договір про закупівлю, він містить низку істотних умов. Найменування та кількість продукції є істотними умовами будь-якого договору, виходячи зі змісту статей 180 ГК України і 638 ЦК України.

Щодо внесення змін до істотних умов договору, аби не повторюватись, слід прочитати на порталі RADNUK.COM.UA статтю «Суттєві (і не дуже) умови договору про закупівлю».

Тепер повернемось до загального аналізу статті 41 Закону. Лише пункт 8 частини 5 статті 41 Закону передбачає можливість збільшити обсяг закупівель, та й то лише на 20 % і це стосується виключно випадку забезпечення потреби на час проведення процедури закупівлі на початку наступного року. Жоден інший випадок зміни істотних умов, установлений Законом, не передбачає можливості збільшення обсягів закупівлі.

Відповідаючи на поставлене питання, однозначно дотримуємось позиції, що це помилка, яка може розцінюватись контролюючими органами як неправомірне внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом. За таке порушення передбачено накладення штрафу на посадових (службових) осіб замовника у розмірі 25 500–51 000 грн згідно зі статтею 16414 КУпАП. За ті самі дії протягом року — 51 000–85 000 грн.

Будьте обачні та проводьте з нами «правильні» закупівлі. Тендерне агентство «Радник» надає послуги повного або часткового супроводу замовників у публічних закупівлях. Для отримання послуг дзвоніть за номерами: (066) 616-48-98, (067) 503-01-36, (063) 807-17-91 або переходьте за посиланням.

Поради учасникам закупівель

Публікації, які в першу чергу є практичними порадами та спрямовані на учасника публічних (державних) закупівель

    Приєднуйся до авторів
    load
    Реєстрація
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    В особистий кабінет
    load
    Відновлення паролю
    Вітаємо!
    Реєстрація пройшла успішно
    Вітаємо!
    Тепер ви підписані на інформаційну розсилку Радника у сфері публічних закупівель