КЕП для учасника-нерезидента

Редакція
3780
30 Вересня 2020
КЕП для учасника-нерезидента
3780
30 Вересня 2020

Законодавство ніколи не стоїть на місці і постійно оновлюється. Сьогодні розглянемо правовий бік застосування КЕП (ЕЦП) нерезидентами.

Частина 1 статті 38 Закону України «Про електронній довірчі послуги» (далі-Закон) установлює, що електронні довірчі послуги, що надаються відповідно до вимог нормативно-правових актів, що регулюють правові відносини у сфері електронних довірчих послуг в іноземних державах, визнаються в Україні електронними довірчими послугами того самого виду в разі відповідності хоча б одній з таких умов:

  • кваліфікований надавач електронних довірчих послуг іноземної держави відповідає вимогам цього Закону, що підтверджується центральним засвідчувальним органом (або засвідчувальним центром у разі надання електронних довірчих послуг у банківській системі України та при здійсненні переказу коштів);
  • кваліфікований надавач електронних довірчих послуг внесений до Довірчого списку держави, з якою Україна уклала відповідний двосторонній або багатосторонній міжнародний договір.

Частиною 3 Закону встановлено, що порядок використання інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу для забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2019 № 60 затверджено Порядок взаємного визнання українських та іноземних сертифікатів відкритих ключів, електронних підписів, а також використання інформаційно-телекомунікаційної системи центрального засвідчувального органу для забезпечення визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовують під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав (далі-Порядок).

Відповідно до пункту 6 Порядку Міністерство цифрової трансформації України для виконання функцій центрального засвідчувального органу забезпечує визнання в Україні електронних довірчих послуг, іноземних сертифікатів відкритих ключів, що використовуються під час надання юридично значущих електронних послуг у процесі взаємодії між суб’єктами різних держав, шляхом укладення відповідного міжнародного договору України про взаємне визнання сертифікатів відкритих ключів та електронних підписів.

Інакше кажучи, щоб КЕП нерезидентів були визнані в Україні, спершу має бути укладено відповідний міжнародний договір між Україною (в особі Мінцифри) та відповідною країною-нерезидента та відповідав хоча б одній із умов, передбачених ст.38 Закону України «Про електронні довірчі послуги»

Підписуйтесь на портал RADNUK.COM.UA на Вас чекає багато цінної та важливої інформації. Оберіть для себе зручний тариф зі знижкою. Правила застосування електронних підписів більш детально представлена на порталі RADNUK.COM.UA  у статті: «Закон України «Про електронні довірчі послуги»: нові правила застосування електронних підписів та печаток».

Тендерна документація

Публікації, що стосуються будь-яких питань розроблення, наповнення, зміни, оприлюднення, специфіки тендерної документації та ін.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО