Телефонна розмова як відмова від підписання договору про закупівлю

Ганна Довгая
2108
7 Червня 2021
Телефонна розмова як відмова від підписання договору про закупівлю
2108
7 Червня 2021

Телефонна розмова як відмова від підписання договору про закупівлю: умови.

Пунктом 3 частини 1 статті 31 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію із зазначенням аргументації в електронній системі закупівель у разі, якщо переможець процедури закупівлі, зокрема, відмовився від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації або укладення договору про закупівлю.

Наприклад, якщо замовник провів відкриті торги на закупівлю електричної енергії, а учасник — переможець процедури закупівлі в телефонному режимі відмовився від підписання договору про закупівлю. Чи може замовник на підставі телефонної розмови відхилити переможця процедури закупівлі? Гадаю, ви правильно вважаєте, що так робити не варто. Відмова учасника має бути підтверджена документально.

Закон не містить чітких вимог щодо оформлення відмови від підписання договору та обов’язковості обґрунтування її причини. Так, наприклад, учасник, який визнаний переможцем закупівлі, може звернутися до замовника з офіційним письмовим зверненням, викладеним у довільній формі, що міститиме інформацію про відмову підписувати договір про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації.

Інший варіант. Учасник, який визнаний переможцем закупівлі, взагалі не виходить на контакт із замовником, при цьому замовник вживає усіх належних дій з метою підписання договору про закупівлю, а саме: на поштову адресу переможця офіційним рекомендованим листом та електронною поштою  надсилає відповідну інформацію (або, наприклад, підписаний зі сторони замовника договір про закупівлю). Що у такому разі буде підтвердженням відмови переможця?

По-перше, номер вихідного листа замовника. При цьому в тексті самого листа замовник може зазначити, що ненадання підписаного примірника договору про закупівлю у встановлений строк (з огляду на строки підписання договору про закупівлю) вважатиметься замовником як відмова від підписання та стане підставою для відхилення на підставі пункту 3 частини 1 статті 31 Закону.

По-друге, замовник може скласти й інший документ, який засвідчуватиме встановлення факту ненадання відповідної інформації (документа) переможцем процедури закупівлі. Наведемо приклад акта.

Приклад акта про ненадання документа переможцем процедури закупівлі

АКТ
про встановлення факту ненадання відповідної інформації (документа) переможцем процедури закупівлі  
 
м. _______                                                                                                                                           «____»___________
 
Замовник (протокол від _______№___) прийняв рішення про визначення ___________________ (вказати найменування переможця) переможцем процедури закупівлі № UA-……………. .
Також ____________(вказати дату) було розміщено в електронній системі закупівель повідомлення про намір укласти договір про закупівлю з учасником-переможцем ___________________ (вказати найменування переможця).
Переможець процедури закупівлі ___________________ (вказати найменування переможця) на вимогу тендерної документації ______________________(вказати відповідний номер, розділ тендерної документації), затвердженої протоколом від _______№____, та ______________________(вказати необхідну вимогу Закону, наприклад, пункту 1 частини 2 статті 41 Закону) не надав _______________________(описати обставини справи, приміром, переможець процедури закупівлі під час укладення договору про закупівлю не надав замовникові інформацію про право підписання договору (документ, що підтверджує право підпису (наказ про призначення або доручення тощо)), що унеможливило укладення договору про закупівлю саме з його вини.
 
Відповідно до частини 7 статті 33 Закону в разі відмови переможця процедури закупівлі від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, неукладення договору про закупівлю з вини учасника або ненадання замовникові підписаного договору у строк, визначений Законом, замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника, визначає переможця процедури закупівлі серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув, та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю в порядку та на умовах, визначених цією статтею.
                                                                      Підпис                                                                                  Прізвище, ім’я

Висновок.

Замовник може відхилити переможця процедури закупівлі, керуючись пунктом 3 частини 1 статті 31 Закону, за умови наявності відповідного документального підтвердження відмови від підписання договору про закупівлю (лист-відмова від підписання договору про закупівлю переможцем процедури закупівлі; лист-звернення замовника до учасника; акт, що засвідчує факт ненадання відповідної інформації (документа) переможцем процедури закупівлі, тощо).

Крім того, згідно з частиною 7 статті 33 Закону визначено, зокрема, що в разі відмови переможця процедури закупівлі від підписання договору про закупівлю відповідно до вимог тендерної документації, неукладення договору про закупівлю з вини учасника замовник відхиляє тендерну пропозицію такого учасника, визначає переможця процедури закупівлі серед тих учасників, строк дії тендерної пропозиції яких ще не минув, та приймає рішення про намір укласти договір про закупівлю у порядку та на умовах, визначених цією статтею.

Більше читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Що спричинить непідписання договору про закупівлю з вини учасника, який визнаний переможцем?».

Конкурентні процедури

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг за процедурами публічних закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО