Ще одним із видів предмета публічних закупівель, що випливає із визначення предмета закупівлі за пунктом 22 частини 1 статті 1 Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон), є роботи.
Відповідно до пункту 27 частини 1 статті 1 Закону роботи — розроблення проектної документації на об’єкти будівництва, науково-проектної документації на реставрацію пам’яток архітектури та містобудування, будівництво нових, розширення, реконструкція, капітальний ремонт та реставрація існуючих об’єктів і споруд виробничого та невиробничого призначення, роботи з будівництва об’єктів з розробленням проектної документації, роботи з нормування в будівництві, геологорозвідувальні роботи, технічне переоснащення діючих підприємств та супровідні роботам послуги, у тому числі геодезичні роботи, буріння, сейсмічні дослідження, аеро- і супутникова фотозйомка та інші послуги, що включаються до кошторисної вартості робіт, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт.
За пунктом 4 розділу І Порядку визначення предмета закупівлі, затвердженого наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 15.04.2020 № 708, визначення предмета закупівлі робіт здійснюється замовником згідно з пунктом 27 частини 1 статті 1 Закону за об’єктами будівництва та з урахуванням положень кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості будівництва», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281, а також галузевих будівельних норм ГБН Г.1-218-182:2011 «Ремонт автомобільних доріг загального користування. Види ремонтів та перелік робіт», затверджених наказом Державної служби автомобільних доріг України від 23.08.2011 № 301.
Варто зазначити, що Настанова діє вже більш ніж півтора року, проте включена в умови визначення предмета закупівлі – роботи за наведеним вище пунктом, лише 23.06.2023.
Закупівлі робіт є більш прискіпливими і складними, ніж закупівлі товарів чи послуг. Щоб краще розібратися з нюансами закупівель робіт, перегляньте перелік корисних посилань на публікації порталу RADNUK.COM.UA.
- «Додавання вартостей різних складових робіт та послуг із поточного ремонту: особливості планування», де експерт нам наводить нюанси планування закупівель робіт за різним характером робіт та вибору виду закупівлі.
- «Поточний та капітальний ремонт прибудинкової території та дорожнього покриття: як закупити, чим керуємося, які вартісні межі?», з якої ми можемо почерпнути, як визначити та розмежувати схожі предмети закупівлі між собою.
- «Технічний та авторський нагляд — це роботи чи послуги в розумінні Закону України „Про публічні закупівлі“?», у якій згадано про здійснення закупівель деяких робіт, що входять до кошторисної вартості.
- «Реконструкція — це не капітальний ремонт, або як не помилитися учасникові», що наводить нам рішення Верховного Суду, з обставин розгляду якого ми бачимо, як потрібно розмежовувати різні предмети робіт. Цю публікацію доречно взяти на замітку при формуванні вимог закупівлі чи кваліфікації учасника.
- «Корисний лайфхак при закупівлі робіт з розроблення проєктної документації на об’єкти будівництва», де наведено лайфхак, який також можна взяти на замітку при формуванні умов закупівлі такого виду робіт.
У рамках щотижневого опрацювання розміщених зразків документів за різними категоріями редакцією порталу опрацьовано категорії «Протоколи по ВТ з 19.05.2023», «Закупівлі за пунктом 13 Особливостей з 19.05.2023» розділу «Зразки замовникам за Особливостями з 19.05.2023». За результатом їх опрацювання встановлено актуальність таких зразків.