Кримінальна відповідальність за підроблення документів у сфері публічних закупівель в розрізі судової практики

Володимир Маркович
555
8 Липня 2021
Кримінальна відповідальність за підроблення документів у сфері публічних закупівель в розрізі судової практики
555
8 Липня 2021

Як відомо, участь у процедурах закупівель — це насамперед підготовка та подання «гори» документів. Тому значна частина правопорушень, які трапляються під час проведення процедур закупівель, неминуче пов’язана з різними маніпуляціями з документами, що, у свою чергу, призводить до величезних збитків державного бюджету та неефективного використання бюджетних коштів.

Підроблення документів є одним із найпопулярніших кримінальних правопорушень серед закупівельників, поряд з розкраданням та службовою недбалістю.

Питання підроблення документів розглядали на порталі RADNUK.COM.UA у статті «Не все те золото, що блищить, або Сумнівні документи в публічних закупівлях». У цій статті актуалізуємо інформацію та проаналізуємо особливості кваліфікації вказаних правопорушень судовими інстанціями.

Що таке підроблення документів?

Згідно зузагальненням практики розгляду кримінальних справ про злочини, склад яких передбачено статтею 366 Кримінального кодексу України (далі — ККУ) (службове підроблення), підроблення документів полягає в перекрученні істини в офіційному документі та характеризується наступними діями:

  • внесення до документів неправдивих відомостей: включення інформації, яка повністю або  частково не відповідає дійсності, до офіційного документа. При цьому форма документа та всі його реквізити відповідають необхідним вимогам;
  • інше підроблення документів: повна або часткова зміна змісту документа чи його реквізитів, однак не за рахунок внесення до нього неправдивих відомостей, а шляхом їх виправлень, підчищень,...
Контроль та відповідальність закупівель

Публікації, тематикою яких є особливості здійснення функції контролю та відповідальності в сфері публічних закупівель