Постановою Кабінету Міністрів України від 14.05.2021 № 474 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 і від 9 грудня 2020 р. № 1236» (далі — Постанова № 474) запроваджено встановлення максимальної торговельної надбавки на бензини автомобільні та дизельне паливо.
Що це означає? З 15.05.2021 продавці палива повинні враховувати:
- встановлену середню вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm, яка оприлюднюється на офіційному сайті Мінекономіки щомісяця;
- граничний рівень торговельної надбавки під час встановлення роздрібної ціни на пальне.
Вищезазначена постанова поширюється на автомобільні бензини та дизельне паливо, включені до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення», а саме: бензин марки А-92, бензин марки А-95 та дизельне пальне.
На які автомобільні бензини та / або дизельне паливо дія Постанови № 474 не розповсюджується? Мінекономіки роз’яснює, що під установлення максимальної торговельної надбавки не підпадає «брендове преміальне» пальне з покращеними показниками якості, позначення (маркування) якого включає певну торгову марку (товарний знак), що пропонується на автозаправних станціях для автомобілів преміумсегмента за вищою ціною, ніж соціально значуще пальне.
Які розміри граничного рівня торговельної надбавки? Відтворимо в таблиці:
Граничний рівень торговельної надбавки, встановлений Постановою № 474 |
Дизельне паливо | Бензин автомобільний |
не більше 7 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр | не більше 5 гривень (включаючи ПДВ) на 1 літр |
Середня вартість 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm визначається Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства на підставі розрахунків акціонерного товариства “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”, проведених з урахуванням відповідних даних міжнародного інформаційного агентства Platts CIF NWE за попередні 10 днів, розрахункових коефіцієнтів 0,825 кг / літр та 0,745 кг / літр відповідно, сум митних платежів (акцизний податок із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) та податок на додану вартість із ввезених на митну територію України товарів (продукції) та щоденного офіційного курсу іноземної валюти, встановленого Національним банком у відповідному періоді.
Акціонерне товариство “Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України” подає зазначені розрахунки Міністерству розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства щомісяця до 1, 11 і 21 числа.
Де шукати інформацію про середню вартість пального? На офіційному вебсайті Мінекономіки щомісяця до 3, 13 і 23 числа оприлюднюється інформація про середню вартість 1 літра дизельного палива та бензинів автомобільних.
Наостанок відзначимо середню вартість (до вартості якої діє принцип «не більше 7 / 5 гривень з ПДВ») 1 літра дизельного палива ULSD 10 ppm та бензинів автомобільних GASOLINE 10 ppm (станом на 14.05.2021):
Враховуючи вищезазначене, рекомендуємо замовникам та учасникам закупівельного ринку враховувати дану інформацію під час здійснення закупівель.
Додатково читайте на порталі RADNUK.COM.UA цікаві статті: