Оскарження відкритих торгів з публікацією англійською мовою. На якому етапі дозволено проводити переговорну процедуру закупівлі?

Ганна Довгая
1604
26 Травня 2021
Оскарження відкритих торгів з публікацією англійською мовою. На якому етапі дозволено проводити переговорну процедуру закупівлі?
1604
26 Травня 2021

Питання читача

  • Добрий ранок! Така ситуація: переговорна процедура закупівлі за нагальною потребою згідно з пунктом 3 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме оскарження триваючого тендеру. Процедура закупівлі — відкриті торги з публікацією англійською мовою. Скарга від учасника надійшла на етапі прекваліфікації щодо неправомірного допуску одного з учасників до аукціону. Чи можна заключити договір про закупівлю за результатом проведення переговорної процедури закупівлі з іншим учасником?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Абзацом 5 пункту 3 частини 2 статті 40 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) визначено, що переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток, якщо у замовника виникла нагальна потреба здійснити закупівлю в разі оскарження прийнятих рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо триваючого тендеру після оцінки тендерних пропозицій учасників, в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендеру, що оскаржується.

Тобто замовник може розглянути можливість застосування норми про 20 % від очікуваної вартості тендеру, який оскаржують, за умови:

  1. тендер є триваючим (наприклад, оскарження відміни процедури закупівлі не буде належною підставою для проведення переговорної процедури закупівлі. Також аналіз показового рішення АМКУ від 04.12.2020 № 22509-р/пк-пз, оголошення UA-2020-11-19-016286-c в статті «Переговорна процедура закупівлі у зв’язку з оскарженням триваючого тендеру»;
  2. відбувся аукціон і на цьому етапі подано скаргу до Органу оскарження.

У відкритих торгах з публікацією англійською мовою в першу чергу замовник розглядає тендерні пропозиції на відповідність вимогам тендерної документації до проведення оцінки тендерних пропозицій у строк, що не перевищує 20 робочих днів, та відповідно до статті 10 цього Закону за результатами розгляду в електронній системі закупівель складає та оприлюднює протокол розгляду всіх тендерних пропозицій. І лише після оцінки тендерних пропозицій відбувається аукціон. Тому замовник в період прекваліфікації / оскарження рішення замовника щодо результатів кваліфікації в процедурі відкритих торгів з публікацією англійською мовою не може використати своє право на проведення переговорної процедури закупівлі на підставі абзацу 5 пункту 3 частини 2 статті 40 Закону.

Розбір умов застосування 20 % на прикладі інших ситуацій читайте на порталі RADNUK.COM.UA в статті «Скарга на 20 відсотків!».

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО