Оприлюднення рахунку-фактури в електронній системі закупівель

Марія Степічева
339
18 Червня 2022
Оприлюднення рахунку-фактури в електронній системі закупівель
339
18 Червня 2022

Питання читача порталу.

  • Чи потрібно публікувати рахунок-фактуру, якщо очікувана вартість за закупівлею без використання електронної системи складає до 50 тис. грн?

Відповідь редакції порталу RADNUK.COM.UA.

  • Вітаю! Для здійснення закупівлі товарів, робіт чи послуг, вартість яких починається від 1 копійки та яка не перевищує 50 тис. грн, замовник дійсно може, зокрема, не використовувати систему Prozorro, а, наприклад, задовольняти наявну потребу замовника, здійснюючи відповідні оплати на підставі первинних документів, у т. ч. й рахунку-фактури. У такому разі замовник повинен оприлюднити в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель (частина 3 статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі (далі – Закон)) під кожну таку закупівлю.

Враховуючи вимоги Закону в частині оприлюднення звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, у системі протягом трьох робочих днів з дня укладення такого договору (навіть на підставі рахунку-фактури) має бути зазначено:

  1. дату укладення та номер договору/документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг);
  2. найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорію;
  3. найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  4. ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  5. місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону;
  6. назву предмета закупівлі;
  7. кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  8. ціну, зазначену в договорі про закупівлю / документі (документах), що підтверджує (підтверджують) придбання товару (товарів), робіт чи послуги (послуг), та строк виконання договору.

У звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.

Із зазначеного слідує: по-перше, для того щоб замовник прозвітував в електронній системі, рахунок-фактура повинен мати вищезазначену інформацію; по-друге, якщо ви здійснюєте закупівлю за Законом та без використання ЕСЗ вартістю до 50 тис. грн на підставі рахунку-фактури, то прямого обов’язку публікувати цей документ в електронній системі немає. Замовник зобов’язаний оприлюднити саме звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель.

При цьому за бажанням замовника (або якщо внутрішніми документами замовника встановлено такий обов’язок) останній може додатково завантажити такий документ в електронну систему разом із звітом.

Додатково зверніть увагу: якщо ви здійснюєте закупівлі вартістю до 50 тис. грн за Постановою № 169 з 14.04.2022, то замовник не оприлюднює в електронній системі закупівель звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель. Тобто й документ, на підставі якого здійснюється така закупівля в ЕСЗ, не публікується. Більше саме про це — у статті «Будьте уважні: різні алгоритми закупівель до 50 тис. грн до 14.04.2022 та після».

Принагідно зауважимо, що в користувачів цього порталу є нагода завантажити на порталі RADNUK.COM.UA  приклади договору, що укладено за постановою 169, та форми Звіту про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи.

Додатково щодо питання, висвітленого у цій статті, читайте матеріал на порталі RADNUK.COM.UA «Договори, укладені у спрощений спосіб, або те, що ви не знали про строки для оприлюднення звіту про закупівлю без ЕСЗ».

Спрощена закупівля та до 50 тис. грн

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг на так звані допорогові суми, тобто вартість яких є нижчою 200 тис. грн для товарів і послуг та нижче 1 млн. грн для робіт (звичайні замовники), або вартість яких є нижчою 1 млн. грн для товарів і послуг та нижче 1,5 млн. грн для робіт, якщо йдеться про спецзамовників