Мінекономрозвитку затвердило нові форми документів у сфері здійснення державних закупівель

Редакція
1359
19 Листопада 2014
Мінекономрозвитку затвердило нові форми документів у сфері здійснення державних закупівель
1359
19 Листопада 2014

Нещодавно на офіційному веб-порталі Верховної Ради України було оприлюднено наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 15.09.2014 № 1106 (далі — наказ № 1106), який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 13 жовтня 2014 року за № 1261/26038. Даним наказом затверджено нові форми документів у сфері державних закупівель. Згідно з пунктом 3 наказу, цей документ набирає чинності з дня його офіційного опублікування, проте на даний час цей наказ ще не було опубліковано.

Тож повний перелік форм документів, які затверджені наказом № 1106, є таким:

  • форма річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма оголошення про проведення відкритих торгів та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма оголошення про проведення процедури двоступеневих торгів та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма оголошення про проведення попередньої кваліфікації та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма запиту цінових пропозицій та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма інформації про застосування переговорної процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма оголошення з відомостями про рамкову угоду та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма обґрунтування застосування переговорної процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма реєстру отриманих пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій;
  • форма протоколу розкриття пропозицій конкурсних торгів, кваліфікаційних пропозицій, цінових пропозицій;
  • форма протоколу оцінки пропозицій конкурсних торгів, цінових пропозицій;
  • форма повідомлення про акцепт пропозиції конкурсних торгів, або цінової пропозиції, або пропозиції за результатами застосування переговорної процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма повідомлення учасникам про результати процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма оголошення про результати проведення торгів та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма повідомлення про результати проведення попередньої кваліфікації та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма інформації про результати процедури запиту цінових пропозицій та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма інформації про результати проведення переговорної процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма повідомлення про відміну торгів або визнання їх такими, що не відбулися, та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма повідомлення про відміну переговорної процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма звіту про результати проведення процедур відкритих і двоступеневих торгів та попередньої кваліфікації та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма звіту про результати проведення процедури запиту цінових пропозицій та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма звіту про результати проведення переговорної процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма звіту про результати закупівель без проведення процедури закупівлі та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма повідомлення про внесення змін до договору та Інструкція щодо її заповнення;
  • форма звіту про виконання договору та Інструкція щодо її заповнення.

Таким чином, в порівнянні з наказом Мінекономіки від 26.07.2010 № 922, наказ № 1106 затверджує низку нових форм документів, які замовники зобов’язані застосовувати при здійсненні процедур державних закупівель, в тому числі форми: річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, оголошення з відомостями про рамкову угоду, повідомлення учасникам про результати процедури закупівлі, звіту про результати закупівель без проведення процедури закупівлі, повідомлення про внесення змін до договору, звіту про виконання договору разом з інструкціями щодо їх заповнення.

При цьому, документи, які раніше були орієнтовані на проведення процедури закупівлі в одного учасника, наразі видозмінені та відповідають вимогам Закону України «Про здійснення державних закупівель» для їх використання при застосуванні переговорної процедури закупівлі.

Процес обговорення проекту наказу № 1106

Разом із цим ще 14 серпня 2014 року на офіційному веб-сайті МЕРТУ в розділі «Обговорення проектів документів» було оприлюднено проект цього нормативного акта. Також у супровідному оголошенні було зазначено, що зауваження та пропозиції до зазначеного проекту наказу приймаються впродовж одного місяця з дати оприлюднення проекту.

                Зважаючи на встановлений законодавством строк, 2 вересня 2014 року (тобто за 11 календарних днів до закінчення строку прийняття пропозицій) редакція журналу «Радник в сфері державних закупівель» листом № 02/09/1 на поштову адресу Мінекономрозвитку та e-mail, указаний у супровідному оголошенні до проекту наказу, надіслала низку своїх пропозицій та зауважень.

                Серед таких зауважень, були, зокрема, і такі:

1. З метою необхідності недопущення порушення принципу вільного конкурентного ціноутворення шляхом оприлюднення інформації про очікувану ціну закупівлі на веб-порталі Уповноваженого органу було запропоновано:

внести зміни до Інструкції щодо заповнення форми річного плану закупівель/річного плану закупівель, що здійснюються без проведення процедур закупівель, зазначивши умову, що при оприлюдненні річного плану графа 3 (очікувана вартість предмета закупівлі) не заповнюється;

пункти оголошення про проведення відкритих торгів, запиту цінових пропозицій, інформації про застосування переговорної процедури закупівлі, які передбачають зазначення очікуваної вартості предмета закупівлі, доповнити словами: (не для друку, не для оприлюднення).

2. У замовників досить часто виникають запитання, чи в оголошенні про проведення процедури закупівлі зазначати всі відкриті в замовники рахунки чи лише ті, з яких буде проводитися оплата за виконання зобов’язання за результатами здійснення даної процедури закупівлі. Для уникнення таких запитань у подальшому було запропоновано зробити відповідне уточнення в інструкції щодо заповнення відповідних оголошень.

3. При оприлюдненому формулюванні пп. 4.4 абз. 8 п. 5 Інструкції щодо заповнення форми оголошення про проведення відкритих торгів виникає запитання: «Якщо процедура закупівлі проводиться не за рамковою угодою, то пункт 4.4 оголошення заповнювати не потрібно?» Для уникнення таких суперечностей ми запропонували точніше формулювання цього пункту Інструкції.

4. Пункт 6 «Інформація про ціну пропозиції» інформації про застосування переговорної процедури закупівлі потребує внесення відповідних змін шляхом зазначення окремо загальної ціни пропозиції та ціни пропозиції за одиницю товару в необхідному порядку з метою виключення можливості додаткових ускладнень при проведенні багатолотової закупівлі або закупівлі великої кількості найменувань, у тому числі при поданні такої інформації для оприлюднення на веб-портал Уповноваженого органу.

5. Інструкції щодо заповнення форм оголошень про результати процедур закупівель передбачають зазначити джерело фінансування, що не співпадає з формами цих документів, які на сьогодні пропонуються до заповнення замовникам на веб-порталі Уповноваженого органу. У зв’язку із цим редакція запропонувала відповідні зміни до цих пунктів.

Проте, нажаль такі пропозиції враховано до прийнятого наказу № 1106 не було, в зв’язку з тим, що проект цього наказу було погоджено Держпідприємництвом.

Тож, залишається сподіватися на те, що замовники з початком першої практики зможуть знайти правильний варіант заповнення таких форм документів, а Мінекономрозвитку, як уповноважений орган в сфері здійснення державних закупівель оперативно реагуватиме на запити на роз’яснення правильного заповнення окремих пунктів таких форм, а також у разі необхідності внесе відповідні зміни, що убезпечить замовників від порушень упродовж підготовки та оприлюднення інформації про закупівлю.               

А вам наші читачі, хочеться ще раз нагадати, що хоча станом на 03 листопада 2014 року наказ № 1106 про затвердження нових форм документів у сфері державних закупівель ще не набрав чинності, проте цей нормативно-правовий акт готовий до опублікування у «Офіційному віснику України» № 87 (07.11.2014), а враховуючи, що в самому наказі визначено, що такий нормативний акт набирає чинності з дня його офіційного опублікування, нові форми документів у сфері здійснення державних закупівель мають застосовуватись саме з 07 листопада цього року.

В свою чергу редакція одразу після набрання чинності цим наказом оприлюднить його на сайті «Радника в сфері державних закупівель» за посиланням www.radnuk.com.ua/norm/.

Спрощена закупівля

Публікації, що стосуються будь-яких питань придбання товарів, робіт та послуг шляхом проведення спрощених закупівель в електронній системі.

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО