Чи можна збільшувати ціну товару в договорі про закупівлю вже в день його укладення?

Анастасія Матвійчук
1460
16 Квітня 2021
Чи можна збільшувати ціну товару в договорі про закупівлю вже в день його укладення?
1460
16 Квітня 2021

Продовжуємо цикл статей, присвячених правильному застосуванню пункту 2 частини 5 статті 41 Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон про закупівлі, Закон). Саме ця норма Закону дозволяє сторонам договору про закупівлю збільшити ціну за одиницю товару до 10 % пропорційно збільшенню ціни такого товару на ринку у разі коливання ціни такого товару на ринку за умови, що така зміна не призведе до збільшення суми, визначеної в договорі про закупівлю, — не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю. При цьому обмеження щодо строків зміни ціни за одиницю товару не застосовується у випадках зміни умов договору про закупівлю бензину та дизельного пального, газу та електричної енергії.

У статті «Обрахунок строків при підвищенні ціни за одиницю товару до 10 %»  ми розповідали, як і коли можна збільшувати ціну за одиницю товару до 10 %, тобто, що означає оте «не частіше ніж один раз на 90 днів з моменту підписання договору про закупівлю». З’ясувалося, що сьогодні серед фахівців у сфері закупівель панує щонайменше 6 основних способів розуміння того, як часто можна збільшувати ціну товару. Ми проаналізували кожен та розповіли, які з них є найбільш зручними та безпечними для замовника. 

У питанні,...

Договір про закупівлю

Публікації про роль договору у закупівлях, зокрема, про особливості укладення, виконання, зміни, розірвання договору та ін.