Чи потрібно звітувати про виконання договору, укладеного за результатом запиту ціни пропозицій через електронний каталог?

Тетяна Мішта
3201
8 Грудня 2021
Чи потрібно звітувати про виконання договору, укладеного за результатом запиту ціни пропозицій через електронний каталог?
3201
8 Грудня 2021

Питання читача

  • Доброго дня! Чи потрібно звітувати про виконання договору, що укладений за результатом запиту ціни пропозицій через електронний каталог?

Відповідь експерта

  • Вітаю! Відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), який визначає правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави, територіальних громад та об’єднаних територіальних громад, придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тисяч гривень та є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1 та 2 частини першої статті 3 Закону, здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель, встановленого цим Законом, у разі якщо закупівля товарів здійснюється з використанням електронного каталогу.

Водночас електронний каталог — систематизована база актуальних пропозицій, що формується та супроводжується централізованою закупівельною організацією в електронній системі закупівель та використовується замовником з метою відбору постачальника товару (товарів), вартість якого (яких) є меншою за вартість, що встановлена у пунктах 1–3 частини 1 статті 3 цього Закону.

У свою чергу, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 14.09.2020 № 822 у разі здійснення закупівлі товару, вартість якого дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою ніж 200 тис. грн, для замовників, визначених пунктами 1–3 частини 1 статті 2 Закону, та меншою ніж 1 млн гривень для замовників, визначених пунктом 4 частини 1 статті 2 Закону, замовник здійснює відбір постачальника шляхом запиту ціни пропозицій постачальників.

При цьому стаття 42 Закону регулює питання звіту про виконання договору про закупівлю, відповідно до якої звіт про виконання договору про закупівлю повинен містити таку інформацію, зокрема: унікальний номер оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі / спрощеної закупівлі, присвоєний електронною системою закупівель, або унікальний номер повідомлення про намір укласти договір про закупівлю (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Водночас у статті 1 Закону наведені визначення основних термінів, зокрема договір про закупівлю — це господарський договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі та передбачає платне надання послуг, виконання робіт або придбання товару.

Таким чином, саме в разі укладення договору про закупівлю в розумінні Закону, тобто за результатами проведення процедури закупівлі / спрощеної закупівлі, замовник оприлюднює звіт про виконання договору про закупівлю в разі закінчення строку дії договору про закупівлю, його виконання або його розірвання.

При цьому в разі, коли закупівля товарів здійснюється з використанням електронного каталогу, така закупівля здійснюється без застосування порядку проведення спрощених закупівель і не потребує оприлюднення звіту про виконання договору про закупівлю, оскільки договір у такому разі не є договором про закупівлю у розумінні Закону.

Також читайте на порталі RADNUK.COM.UA такі корисні статті:

Експерти відповідають

Провідні фахівці закупівельної галузі коротко та з правової точки зору відповідають на найбільш суперечливі та болючі питання щодо здійснення закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО