Стисло про головне, що потрібно знати для того, щоб взяти участь у аукціонах системи Prozorro.Продажі

Ольга Герасіна
1647
19 Лютого 2020
СПЕЦВИПУСК
Стисло про головне, що потрібно знати для того, щоб взяти участь у аукціонах системи Prozorro.Продажі
1647
19 Лютого 2020

Система Prozorro.Продажі це ще один ринок товарів, на якому продавцем виступає держава.

Фізична особа або підприємство, побачивши цікавий лот, який продає держава, задається питанням: «Як прийняти участь в аукціоні?», «З чого почати?». В голові одразу виникає багато запитань. Давайте разом розберемося з основними з них.

  1. «З чого почати?».
    Для початку потрібно детально ознайомитися з лотом. На електронному майданчику або на порталі Prozorro.Продажі за допомогою фільтра-пошуку знайти потрібний лот.
  2. «Як зареєструватись на майданчику та скільки заплатити за це?»
    Реєстрація на майданчиках є безкоштовною. Реєстрація є стандартизована, інтуїтивно зрозуміла та не займає багато часу.
  3. «Що робити, якщо потрібний лот не знайдено?».
    В особистому кабінеті є можливість налаштувати підписку. На електронну пошту будуть приходити лоти, які відповідають параметрам налаштувань, це дозволить не пропустити потрібний лот.
  4. «Навіщо мені особистий кабінет на майданчику, я хочу приймати участь в аукціоні через саму систему Prozorro.Продажі».
    Система Prozorro.Продажі являє собою інформаційну систему, в якій зібрані всі лоти, продавці. В якій можна ознайомитися з об’єктами, знайти корисну інформацію, подати скаргу, прийняти участь в аукціоні через портал не можливо, для цього існують електронні майданчики, такі як Playtender.com.ua.
    Особистий кабінет на майданчику має всі необхідні інструменти для роботи та прийняття участі в аукціонах.
  5. «Знайшов лот, що далі?».
    Учасник обирає лот, який відповідає його потребам. Подає необхідні документи (весь перелік вказаний у вимогах). Під час проведення аукціону активно робить ставки.
  6. «Чи потрібно щось платити для участі в аукціонах?»
    Учасник аукціонів сплачує реєстраційний та гарантійний внески.
  7. «Для чого потрібен реєстраційний внесок?».
    При подачі пропозиції на аукціоні з продажу, оренди державного чи комунального майна Учасник сплачує реєстраційний внесок. Вартість реєстраційного внеску визначається згідно Регламенту Prozorro.Продажі.
  8. «Для чого потрібен гарантійний внесок? Чи повернуть мені ці кошти?».
    Гарантійний внесок – грошове забезпечення участі покупця в аукціоні, яке виступає гарантією дотримання ним установлених обов’язків, щодо участі в аукціоні. Гарантійний внесок вноситься покупцем до початку аукціону на розрахунковий рахунок майданчика. Майданчик зараховує цей внесок та утримує його у себе до моменту закінчення аукціону. Розмір внеску залежить від початкової вартості лоту. Після проведення торгів гарантійний внесок повертається покупцю в разі дотримання ним узятих на себе обов’язків, зобов’язань та правил аукціону або не повертається в разі порушення покупцем узятих на себе обов’язків, зобов’язань або правил аукціону. Гарантійний внесок – це спосіб забезпечення виконання учасником своїх зобов’язань за результатами електронних аукціонів.
  9. «Що робити учаснику аукціону, який посів друге місце».
    Учасник аукціону, який посів друге місце, може:
    • дочекатись моменту кваліфікації переможця і укладання договору, після чого повернути собі гарантійний внесок, переможець аукціону не завжди проходить кваліфікацію, і, як наслідок, організатор і переможець не підписують договір, право на проходження кваліфікації переходить до учасника, який зайняв друге місце.
    • повернути собі гарантійний внесок одразу після того як Першого учасника кваліфікують переможцем.
  10. «Протокол. Що це і для чого він потрібен?».
    Після завершення аукціону, автоматично формується протокол, в якому фіксуються всі дані аукціону, розрахунки між сторонами. Протокол оприлюднюється Організатором в системі Prozorro.Продажі через майданчик. Після кваліфікації переможця, укладається договір та проводиться оплата. Після проведення оплати, лот вважається завершеним.
Групи закупівель

Публікації щодо практики закупівель згруповані з акцентом на певну сферу закупівель (галузь / специфіку предмета закупівлі)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО