Як оприлюднити звіт без використання електронної системи (згідно з Постановою № 169) без прив’язки до плану

Олег Підгірський
4673
5 Квітня 2022
Як оприлюднити звіт без використання електронної системи (згідно з Постановою № 169) без прив’язки до плану
4673
5 Квітня 2022

Сьогодні в замовників виникає питання, як саме прозвітувати про укладення договору за Постановою № 169, проте не прив’язуючись до плану закупівель. Розглянемо це питання та алгоритм дій замовника при звітуванні.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 № 169 «Деякі питання здійснення оборонних та публічних закупівель товарів, робіт і послуг в умовах воєнного стану» (далі – Постанова № 169) оборонні та публічні закупівлі товарів, робіт і послуг здійснюються без застосування процедур закупівель та спрощених закупівель, визначених законами України «Про публічні закупівлі» (від 25.12.2015 № 922-VIII) та «Про оборонні закупівлі» (від 17.07.2020 № 808-IX). Такі закупівлі не включаються до річного плану закупівель. За результатами їх здійснення в електронній системі закупівель замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях.

З огляду на зміст положень Постанови № 169 щодо цієї закупівлі та для оприлюднення звіту про договір про закупівлю не потрібно формувати річний план / зміни до річного плану.

Тобто для того щоб оприлюднити звіт в електронній системі закупівель за допомогою авторизованого електронного майданчика, не потрібно прив’язуватись до річного плану, а відразу створювати нову закупівлю.

Пунктом 2 Постанови № 169 встановлено, що переліки та обсяги закупівель товарів, робіт і послуг визначаються рішеннями замовників / державних замовників, що здійснюють такі закупівлі.

У статті «Приклад рішення про визначення переліків та обсягів закупівель товарів, робіт і послуг під час воєнного стану» наведено приклад такого рішення.

Умовно можна вважати, що це рішення і слугуватиме аналогом річного плану закупівель, який відображається лише в паперовій формі.

Інформація, яка повинна бути у звіті

Відповідно до абзаців 2–11 частини 3 статті 3 Закону № 922 звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, повинен містити таку інформацію:

  1. дату укладення та номер договору / документа (документів), що підтверджують придбання товару (товарів), робіт та послуги (послуг);
  2. найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорію;
  3. найменування (для юридичної особи) або прізвище, ім’я, по батькові (за наявності) (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  4. ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань або реєстраційний номер облікової картки платника податків, або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг;
  5. місцезнаходження (для юридичної особи) або місце проживання (для фізичної особи) постачальника товарів, виконавця робіт чи надавача послуг та номер телефону;
  6. назву предмета закупівлі;
  7. кількість, місце та строк поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг;
  8. ціну, зазначену в договорі про закупівлю / документі (документах), що підтверджує (підтверджують) придбання товару (товарів), робіт чи послуги (послуг), та строк виконання договору.

У звіті про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, може зазначатися інша інформація.

Алгоритм дій

Таким чином, створюючи відповідну закупівлю в електронній системі закупівель, необхідно дотриматись такого алгоритму дій:

  • Вибрати вид закупівлі (тип процедури) «Закупівля без використання електронної системи».
  • Встановити відмітку «Українська Визвольна Війна», яка позначатиме, що це закупівля, здійснена відповідно до Постанови № 169.

В електронній системі закупівель це відображено так:

  • Зазначити інформацію, що вимагається, за аналогією до абзацу 2 частини 3 статті 3 Закону № 922, крім інформації за пунктом 2 цієї норми, що відображається автоматично.
  • Завантажити договір про закупівлю та всі додатки до нього.
  • Опублікувати закупівлю та підписати її електронним підписом.

ВАЖЛИВО! Поле, де зазначається інформація про план закупівлі, залишається незаповненим. Електронна система за своїм функціоналом допускає незаповнення інформації про план у випадку оприлюднення звіту з відміткою «Українська Визвольна Війна». Так, в електронній системі в закупівлях, які заплановані відповідно до норм Закону № 922, відображається кнопка «Перейти до плану закупівлі». У звітах за Постановою № 169 ця кнопка не буде відображатися.

Що стосується строків публікації

У підпункті 3 Постанови № 169 встановлено, що за результатами їх здійснення в електронній системі закупівель замовник / державний замовник оприлюднює звіт про договір про закупівлю, укладений без використання електронної системи закупівель, договір про закупівлю та всі додатки до нього не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Вимога щодо оприлюднення не застосовується до договорів, які містять інформацію з обмеженим доступом.

Отже, щодо строку не пізніше ніж через 20 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях: вважаємо, що замовники можуть оприлюднювати звіт навіть у день укладання договору, оскільки в Постанові  № 169 зазначено: не пізніше ніж, а стосовно того, чи можливо оприлюднити раніше, не встановлено.

Але рекомендуємо, щоб не наражати на ризик країну, краще такі закупівлі публікувати з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях. Оскільки навіть на прохання Міністерства оборони України адміністратором електронної системи закупівель приховано інформацію про всі закупівлі та плани, які були створені замовниками, що здійснюють закупівлі для потреб оборони, а також інформацію про самих державних замовників у сфері оборони. 

Детально про це читайте на порталі RADNUK.COM.UA у новинах «Департамент сфери публічних закупівель Мінекономіки звертає увагу щодо закриття інформації».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО