Як визначити очікувану вартість предмета закупівлі? Наводимо приклад Методики

Ганна Довгая
3556
7 Лютого 2022
Як визначити очікувану вартість предмета закупівлі? Наводимо приклад Методики
3556
7 Лютого 2022

Перед здійсненням публічної закупівлі уповноважена особа повинна її запланувати, тобто внести в річний план закупівель. Жоден рядок річного плану не оприлюднити без визначення очікуваної вартості предмета закупівлі. Тому далі ви отримаєте відповідь на запитання «хто визначає очікувану вартість предмета закупівлі?» та зможете завантажити наказ «Про затвердження Методики визначення очікуваної  вартості предмета закупівлі» і безпосередньо Методику.

Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон) не надає визначення слів «очікувана вартість». Якщо своїми словами, то це орієнтовна сума предмета закупівлі, на яку замовник оголошує процедуру закупівлі / спрощену закупівлю, яка може підлягати коригуванню в бік зменшення за результатами аукціону та яку замовник визначає відповідно до аналізу ринку, кошторису, фінансового плану тощо.

Хто визначає очікувану вартість предмета закупівлі?

Статтею 11 Закону, зокрема, унормовано, що уповноважена особа формує річний план закупівель в електронній системі закупівель. Тобто Закон не містить прямої вказівки, що саме уповноважена особа повинна визначити очікувану вартість предмета закупівлі.

Залежно від сукупності внутрішніх обставин замовника, зокрема річного об’єму закупівель, кількості уповноважених осіб у внутрішньому документі замовника (Положенні про уповноважену особу, Методиці визначення очікуваної вартості тощо) має бути визначено працівника замовника, що відповідатиме, зокрема, за визначення очікуваної вартості предмета закупівлі.

Ми в Порядку взаємодії між структурними підрозділами під час планування та проведення закупівель пропонуємо цей обов’язок закріпити за ініціатором закупівлі. Ініціатор закупівлі — посадова особа замовника, зокрема керівник структурного підрозділу або інша відповідальна особа структурного підрозділу замовника, що зацікавлена у придбанні певного товару / роботи / послуги відповідно до Закону. Не буде порушенням, якщо такий обов’язок покладуть на уповноважену особу.

Про те, як та яким методом визначити очікувану вартість предмета закупівлі, можна дізнатись, завантаживши приклад Методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі. Для того щоб ввести такий документ саме на вашому підприємстві, слід його затвердити наказом «Про затвердження Методики визначення очікуваної  вартості предмета закупівлі».

Також до тематики цієї статті читайте на порталі RADNUK.COM.UA:

Планування закупівель

Публікації щодо особливостей планування надпорогових та допорогових закупівель

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО