Постанова КМУ “Деякі питання розвитку спеціальних інноваційних технологій”

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

від 22 жовтня 2025 р. № 1354

Київ

Деякі питання розвитку спеціальних інноваційних технологій

Кабінет Міністрів України постановляє:

1. Затвердити такі, що додаються:

Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення виконання заходів з розвитку спеціальних інноваційних технологій;

Порядок випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану.

2. Установити, що:

вимоги пункту 9 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414; 2011 р., № 5, ст. 248), щодо критеріїв визначення одержувача бюджетних коштів не застосовуються під час визначення одержувача бюджетних коштів за бюджетною програмою “Забезпечення виконання заходів з розвитку спеціальних інноваційних технологій”;

протягом дії правового режиму воєнного стану Фонд розвитку інновацій здійснює закупівлю товарів, робіт і послуг, визначених Порядком випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану, затвердженим цією постановою, з метою організації та проведення випробувань, всебічного технічного вивчення спеціальних інноваційних технологій, оцінки їх практичної придатності та визначення потенціалу ефективного застосування та подальшого впровадження;

під час передачі спеціальних інноваційних технологій та інших товарів відповідно до Порядку випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану, затвердженого цією постановою, положення Порядку вилучення і передачі військового майна Збройних Сил, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2002 р. № 1282 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 36, ст. 1690), та Положення про порядок передачі об’єктів права державної власності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. № 1482 “Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності” (Офіційний вісник України, 1998 р., № 38, ст. 1405), не застосовуються;

під час проведення випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій відповідно до Порядку випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану, затвердженого цією постановою, положення Порядку проведення випробувань зразків озброєння та військової техніки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 лютого 2021 р. № 159 (Офіційний вісник України, 2021 р., № 20, ст. 853), не застосовуються.

3. Абзац третій пункту 1 цієї постанови втрачає чинність через 90 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану, але не раніше дати закінчення бюджетного періоду, в якому законом про Державний бюджет України встановлено бюджетні призначення за бюджетною програмою “Забезпечення виконання заходів з розвитку спеціальних інноваційних технологій”.

Прем’єр-міністр УкраїниЮ. СВИРИДЕНКО
Інд. 67




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 жовтня 2025 р. № 1354

ПОРЯДОК
використання коштів, передбачених у державному бюджеті для забезпечення виконання заходів з розвитку спеціальних інноваційних технологій

1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів, передбачених Мінцифри у державному бюджеті за бюджетною програмою “Забезпечення виконання заходів з розвитку спеціальних інноваційних технологій” (далі – бюджетні кошти).

2. Терміни “спеціальні інноваційні технології”, “випробування спеціальних інноваційних технологій”, “дослідження спеціальних інноваційних технологій”, “експериментальний підрозділ NEXT”, “демонстрація”, “операційний захід” вживаються у значенні, наведеному в Порядку випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2025 р. № 1354 “Деякі питання розвитку спеціальних інноваційних технологій”.

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про національну безпеку України”, “Про оборону” та “Про публічні закупівлі”.

3. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінцифри.

Одержувачем бюджетних коштів є Фонд розвитку інновацій (далі – Фонд).

4. Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення виконання заходів, пов’язаних із розвитком спеціальних інноваційних технологій, а саме для закупівлі товарів, робіт та послуг, необхідних для та/або пов’язаних із:

організацією проведення випробувань спеціальних інноваційних технологій, зокрема спільних відомчих випробувань спеціальних інноваційних технологій, що можуть бути використані у створенні озброєння, військової та спеціальної техніки, зокрема в умовах ведення бойових дій;

проведенням демонстрацій спеціальних інноваційних технологій;

здійсненням заходів із створення та забезпечення функціонування інфраструктури для розвитку спеціальних інноваційних технологій для потреб оборони, зокрема для проведення випробувань спеціальних інноваційних технологій;

організацією заходів із створення та забезпечення функціонування технічних інфраструктурних позицій управління проведенням випробувань спеціальних інноваційних технологій, зокрема в умовах ведення бойових дій;

забезпеченням створення та функціонування мобільних технічних (транспортних) засобів (комплексів) для проведення випробувань спеціальних інноваційних технологій, зокрема в умовах ведення бойових дій;

проведенням випробувань спеціальних інноваційних технологій та/або операційних заходів, зокрема в умовах ведення бойових дій, а також досліджень спеціальних інноваційних технологій, зокрема технологій держави-агресора для посилення обороноздатності України.

5. Бюджетні кошти використовуються відповідно до взятих на облік органами Казначейства бюджетних зобов’язань.

6. Закупівля товарів, робіт і послуг за рахунок бюджетних коштів здійснюється відповідно до законодавства.

Розрахунки за товари, роботи і послуги здійснюються згідно з умовами договору на підставі первинних документів.

Попередня оплата таких товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти здійснюється в установленому законодавством порядку. Рішення щодо попередньої оплати приймається головним розпорядником бюджетних коштів на підставі обґрунтованого звернення одержувача бюджетних коштів, в якому зазначається, зокрема, розмір та строк попередньої оплати, кількість платежів з попередньої оплати, а також умови здійснення в поточному бюджетному періоді попередньої оплати товарів, робіт і послуг, які згідно з договорами передбачається поставити, виконати і надати протягом поточного чи наступного бюджетного періоду, з урахуванням стану поставки товару, виконання робіт, надання послуг, помісячного розподілу бюджетних асигнувань, сезонності робіт, циклу виробництва.

7. Відображення у бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, відкриття та закриття рахунків, реєстрація та облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства, проведення операцій, пов’язаних з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.

Товари, придбані Фондом відповідно до пункту 4 цього Порядку, можуть бути передані до сфери управління інших органів, уповноважених управляти державним майном, для виконання заходів, пов’язаних із розвитком спеціальних інноваційних технологій на підставі рішення головного розпорядника бюджетних коштів із відображенням результатів такої передачі в бухгалтерському обліку Фонду та військової частини, в оперативне підпорядкування якої передано експериментальний підрозділ NEXT, на підставі акта приймання-передачі, складеного за формою згідно з додатком 2 до Порядку випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 жовтня 2025 р. № 1354 “Деякі питання розвитку спеціальних інноваційних технологій”.

8. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.

9. Фонд подає щомісяця до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, Мінцифри інформацію про використання бюджетних коштів.




ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 22 жовтня 2025 р. № 1354

ПОРЯДОК
випробувань та досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій у період дії правового режиму воєнного стану

1. Цей Порядок визначає механізм організації та проведення випробувань, досліджень спеціальних інноваційних технологій Фондом розвитку інновацій (далі – Фонд), оцінки їх працездатності та визначення потенціалу ефективного застосування та подальшого впровадження складовими сил безпеки і сил оборони під час дії правового режиму воєнного стану.

2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:

випробування спеціальних інноваційних технологій (далі – випробування) – комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на організацію та проведення тестування, перевірки працездатності, ефективності зразків спеціальних інноваційних технологій відповідності їх тактико-технічних та інших характеристик з метою встановлення їх придатності до практичного застосування в інтересах оборони;

демонстрація – наочний показ переваг, характеристик і функціоналу спеціальної інноваційної технології;

дослідження спеціальних інноваційних технологій (далі – дослідження) – комплекс організаційно-технічних заходів, спрямованих на вивчення властивостей, якостей, здатностей чи характеристик, принципів роботи та можливостей застосування спеціальних інноваційних технологій, зокрема держави-агресора, що включає аналіз конструктивних і програмних рішень, перевірку тактико-технічних характеристик, реінжиніринг, а також оцінку перспектив їх практичного застосування в інтересах оборони;

експериментальний підрозділ NEXT – група військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, правоохоронних органів спеціального призначення, відряджених до Фонду відповідно до частини десятої статті 6 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” для виконання завдань з організації та проведення випробувань, досліджень та переданих в оперативне підпорядкування військовій частині Збройних Сил або інших військових формувань, що входять до системи Міноборони (далі – військова частина);

операційний захід – сукупність пов’язаних структурованих дій та/або завдань, виконуваних експериментальним підрозділом NEXT, пов’язаних з випробуваннями, зокрема в умовах ведення бойових дій;

реінжиніринг – комплексний процес аналізу та перегляду конструктивних, програмних, технологічних чи організаційних рішень з метою їх удосконалення, оптимізації або покращення функціональних та тактико-технічних характеристик, підвищення ефективності, надійності та адаптації використання, зокрема шляхом інноваційного конструювання модульної оптимізації, внесення конструктивних змін, модифікації складових частин, розукомплектування, доукомплектування, поєднання, інтеграції нових компонентів чи застосування відмінних інженерних підходів;

спеціальні інноваційні технології – засоби та розробки, результати створення або модернізації технічних засобів чи методів, що відрізняються від існуючих за рівнем характеристик, способами застосування або сферою використання, створені та впроваджені вперше або мають удосконалені властивості, що забезпечують підвищення їх функціональних характеристик та ефективності використання, сукупність нових технологічних підходів і технічних засобів, що застосовуються, зокрема, у сферах національної безпеки і оборони для підвищення їх ефективності та стійкості;

товар – будь-який виріб, система, комплекс, обладнання, комп’ютерна техніка, програмне забезпечення, зокрема безпілотні системи, комплектувальні вироби до безпілотних систем, транспортні засоби (спеціальні транспортні засоби), засоби радіоелектронної боротьби, радіоелектронної підтримки та радіоелектронної розвідки, двигуни (ракетні двигуни), робототехніка, ракетна техніка, технічні засоби електронних комунікацій/споруди електронних комунікацій (антени, антенно-фідерні пристрої, передавачі, ретранслятори тощо), у тому числі супутникового зв’язку, навігаційні системи та комплекси, засоби наведення (донаведення), зокрема автоматичного та за лазерним променем, системи та засоби штучного інтелекту, системи на нетрадиційних принципах дії, системи живлення (акумулятори, генератори тощо), інші об’єкти інноваційної діяльності та товари (зокрема товари подвійного використання), необхідні для випробувань та/або операційних заходів, у тому числі в умовах ведення бойових дій, а також демонстрацій, досліджень.

Інші терміни у цьому Порядку вживаються у значенні, наведеному в Законах України “Про Збройні Сили України”, “Про електронні комунікації”, “Про національну безпеку України”, Порядку здійснення закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня вітчизняного виробництва та їх складових частин, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2022 р. № 1275 “Деякі питання здійснення оборонних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 91, ст. 5666; 2023 р., № 50, ст. 2800).

3. Випробування, зокрема в умовах ведення бойових дій, дослідження здійснюються експериментальним підрозділом NEXT.

4. Матеріально-технічне забезпечення (продовольче, речове, забезпечення пальним та мастильними матеріалами, військовою технікою, озброєнням, засобами ураження, іншими матеріально-технічними засобами, а також квартирно-експлуатаційне забезпечення) та медичне забезпечення експериментального підрозділу NEXT здійснюється складовими сил оборони без відшкодування вартості таких товарів, робіт та послуг.

Визначення потреби в озброєнні та військовій техніці покладається на командира експериментального підрозділу NEXT.

Визначення потреби в продовольстві, речовому майні, пальному та мастильних матеріалах, засобах ураження, медичному та квартирно-експлуатаційному забезпеченні та інших матеріально-технічних засобах здійснюється військовою частиною.

Ведення обліку та списання зазначеного військового майна, у тому числі спеціальних інноваційних технологій та товарів, закуплених з метою організації проведення випробувань, зокрема в умовах ведення бойових дій, досліджень, покладається на військову частину.

5. Забезпечення експериментального підрозділу NEXT спеціальними інноваційними технологіями, товарами, роботами і послугами, необхідними для випробувань, зокрема в умовах ведення бойових дій, досліджень, здійснюється Фондом відповідно до цього Порядку.

6. Закупівля товарів, робіт і послуг, необхідних для проведення випробувань, зокрема в умовах ведення бойових дій, досліджень, ведення бойових дій, виконання бойових та спеціальних завдань, здійснюється Фондом на підставі запиту командира (начальника) військової частини, складеного за пропозиціями командира експериментального підрозділу NEXT у довільній формі, який має містити такі відомості:

1) найменування товару, роботи, послуги;

2) найменування виробника (розробника), постачальника спеціальної інноваційної технології, товару, роботи, послуги;

3) кількість товару, роботи, послуги, що повинні бути закуплені.

У разі необхідності закупівлі окремих складових товару у запиті зазначається, до складу якого товару входять відповідні складові, із посиланням на технічні умови.

7. Закупівля товару, робіт і послуг для забезпечення експериментального підрозділу NEXT, необхідних для випробувань, зокрема в умовах ведення бойових дій, досліджень, здійснюється Фондом шляхом укладення договору з виробником/постачальником з подальшою передачею таких товарів на облік військової частини.

Закупівля товарів, визначених цим Порядком, крім комп’ютерної, офісної техніки, інструментів, зокрема електроінструментів, транспортних засобів (крім транспортних засобів спеціального, спеціалізованого та військового призначення), систем живлення (акумуляторів, генераторів тощо), здійснюється відповідно до цього Порядку без застосування процедур закупівель/спрощених закупівель.

Закупівля транспортних засобів, що були в користуванні (з типом кузова пікап, мотовсюдиходів (квадроциклів, зокрема квадроциклів типу багі) та мотоциклів), у тому числі витрати на оцінку їх вартості та технічного стану, здійснюється відповідно до цього Порядку. Вартість таких транспортних засобів визначається на підставі висновку експерта (висновку експертного дослідження) або звіту про оцінку майна.

Державне регулювання очікуваної вартості (ціни) товарів, робіт і послуг, які закуповуються Фондом для потреб експериментального підрозділу NEXT, за закупівлями під час застосування неконкурентної процедури закупівлі не здійснюється.

Укладення Фондом договорів з виробником/постачальником здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком, та на підставі наданої виробником/постачальником комерційної пропозиції.

При цьому в такій комерційній пропозиції на постачання товару, виконання робіт або надання послуг виробником/постачальником зазначаються такі дані щодо товару, роботи або послуги:

повне найменування, код згідно з УКТЗЕД, номенклатурний номер НАТО (за наявності);

тактико-технічні або інші характеристики (за наявності);

дані щодо технічного стану;

повне найменування виробника, країна походження та знаходження, логістичний маршрут постачання (за наявності);

умови постачання (строк, графік тощо);

кількість та ціна товару, загальна вартість та умови оплати.

У разі постачання безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) вітчизняного виробництва до комерційної пропозиції додаються документи, передбачені пунктом 8 цього Порядку.

8. Вітчизняні виробники безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) під час укладання договору про постачання безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) (далі – договір) надають Фонду розрахунок ціни безпілотної системи/засобу радіоелектронної боротьби тактичного рівня за формою згідно з додатком 1 та висновок експерта або звіт про оцінку майна, які визначають можливу орієнтовну (очікувану) вартість предмета постачання, що діють протягом шести місяців з дня їх видачі та не можуть бути прийняті після закінчення зазначеного строку. Висновок експерта видається спеціалізованою судово-експертною установою, яка відповідно до Закону України “Про судову експертизу” має право на надання такого висновку. Звіт про оцінку майна видається суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами), уповноваженими на проведення оцінки та визначення вартості майна згідно із Законом України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”. При цьому прибуток виробника безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) у складі ціни може становити не більш як 25 відсотків виробничої собівартості товарів, робіт і послуг. Відповідальність за достовірність розрахунку ціни несе вітчизняний виробник безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин).

Крім документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, вітчизняні виробники безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) під час укладання договору надають Фонду також один з таких документів:

сертифікат відповідності стандартам або технічним умовам (із змінами, за наявності);

свідоцтво про реєстрацію штатно-табельного предмета або витяг з каталогу предметів постачання;

документ, що підтверджує допуск до експлуатації безпілотної системи або засобу радіоелектронної боротьби тактичного рівня;

акт про проведення спільних відомчих випробувань з позитивним висновком.

Вимагати інші документи щодо визначення ціни безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин), крім тих, що передбачені цим пунктом, забороняється.

Під час розрахунку ціни враховуються всі податки та збори, загальновиробничі, адміністративні, операційні та інші витрати виробника/постачальника, пов’язані з виготовленням товару вітчизняного виробництва, їх складових, крім:

організаційних витрат, витрат на проведення річних зборів, представницьких витрат, витрат на участь у виставках;

витрат на службові відрядження працівників апарату управління виробника/постачальника, безпосередньо не пов’язаних з виконанням договору чи здійсненням оперативного контролю за його виконанням;

витрат на страхування майна, а також винагороди за послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо), які не є обов’язковими відповідно до законодавства або умов договорів;

витрат від браку (крім технічно неминучого браку та витрат на виправлення такого технічно неминучого браку);

нестачі незавершеного виробництва, нестачі і витрат від псування матеріальних цінностей у цехах (якщо інше не передбачено договором);

оплати простоїв;

сум безнадійної дебіторської заборгованості та відрахування до резерву сумнівних боргів;

витрат від знецінення запасів;

визнаних штрафів, пені, неустойки;

комісійної винагороди продавцям, торговим агентам та працівникам структурних підрозділів виробника/постачальника, що забезпечують збут;

витрат на рекламу та дослідження ринку (маркетингу);

витрат на дослідно-конструкторські роботи, що не стосуються договору на виготовлення та поставку спеціальних інноваційних технологій та/або товарів вітчизняного виробництва (їх складових) або таких, що виконані до укладення зазначеного договору;

збитків, пов’язаних з утриманням об’єктів соціальної сфери (крім витрат на експлуатацію об’єктів соціальної сфери, які розташовані на території виробника/постачальника, які виконують функції, що передбачені законодавством (медичні пункти тощо);

витрат на проведення експертизи визначення можливої орієнтовної (очікуваної) вартості товарів вітчизняного виробництва (їх складових) спеціалізованою судово-експертною установою та/або суб’єктами оціночної діяльності (оцінювачами), уповноваженими на проведення оцінки та визначення вартості майна згідно із Законом України “Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”, відповідно до цього Порядку.

Положення цього пункту не поширюються на закупівлю безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) іноземного виробництва.

Здійснення закупівель безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин) вітчизняного виробництва у постачальників, які не є виробниками таких безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня (їх складових частин), забороняється.

9. Виробник/постачальник несе відповідальність за формування комерційної пропозиції на постачання товару, виконання робіт або надання послуг, повноту та достовірність зазначених даних, у тому числі в частині розрахунку вартості (ціни).

Фонд не має права вимагати інші документи щодо визначення вартості (ціни), крім тих, що передбачені цим Порядком, і не несе відповідальності за формування комерційної пропозиції на постачання товару, виконання робіт або надання послуг, повноту та достовірність зазначених у ній даних.

10. Істотні умови договору не можуть змінюватися після його укладення до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадків:

коригування обсягів закупівлі, зокрема з урахуванням фактичного обсягу видатків Фонду;

поліпшення якісного стану предмета закупівлі за умови, що таке поліпшення не призведе до збільшення суми вартості (ціни), визначеної в договорі;

продовження строку дії договору та/або строку виконання зобов’язань щодо передачі товару, виконання робіт, надання послуг у разі виникнення документально підтверджених об’єктивних обставин, що спричинили таке продовження, зокрема обставин непереборної сили, істотної зміни обставин, затримки фінансування, за умови, що такі зміни не призведуть до збільшення суми вартості (ціни), визначеної в договорі;

погодження зміни вартості (ціни) в договорі в бік зменшення у разі встановлення в договорі порядку зміни вартості (ціни);

зміни вартості (ціни) в договорі у зв’язку із зміною ставок податків і зборів та/або зміною умов надання пільг з оподаткування пропорційно зміні таких ставок та/або пільг з оподаткування, а також у зв’язку із зміною системи оподаткування пропорційно зміні податкового навантаження внаслідок зміни системи оподаткування;

зміни встановленого згідно із законодавством органами державної статистики індексу споживчих цін, зміни розміру мінімальної заробітної плати та/або прожиткового мінімуму, зміни курсу іноземної валюти, регульованих цін (тарифів), нормативів, середньозважених цін на електроенергію на ринку “на добу наперед”.

11. Вартість (ціна) договору не може бути збільшена щодо зобов’язань у частині прострочення строків постачання товарів з вини виробника/постачальника.

12. Після постановки Фондом товарів на балансовий облік Мінцифри за результатами отриманої інформації та первинних документів від Фонду, запиту військової частини, складеного у довільній формі та погодженого керівництвом органу, що входить до складу сил оборони, до сфери управління якого належить така військова частина, видає наказ про безоплатну передачу товарів із сфери управління Мінцифри до сфери управління складових сил оборони.

З метою документального оформлення процедур з приймання-передачі товарів на баланс військової частини у військовій частині утворюється постійно діюча комісія з приймання-передачі товарів на баланс військової частини. До складу постійно діючої комісії з приймання-передачі товарів на баланс військової частини також можуть входити представники Фонду.

Наказ Мінцифри та акт приймання-передачі товарів, складений за формою згідно з додатком 2, є підставою для приймання товарів військовою частиною.

Наказ Мінцифри та акт приймання-передачі товарів є підставою для відображення в обліку військової частини результатів безоплатної передачі товарів із сфери управління Мінцифри та з балансу Фонду до сфери управління складових сил оборони.

13. Передані із сфери управління Мінцифри до сфери управління складових сил оборони товари, закуплені відповідно до цього Порядку, використовуються експериментальним підрозділом NEXT для організації випробувань та/або досліджень.

Передані із сфери управління Мінцифри до сфери управління складових сил оборони відповідно до цього Порядку товари можуть використовуватися для ведення бойових дій та виконання бойових та спеціальних завдань, що здійснюються експериментальним підрозділом NEXT.

14. Випробування проводиться за рішенням командира експериментального підрозділу NEXT.

До проведення випробувань та/або досліджень за їх згодою можуть залучатися представники складових сил оборони та виробника спеціальних інноваційних технологій та/або товарів.

15. За результатами проведення випробувань експериментальним підрозділом NEXT складається акт, який має містити такі відомості:

найменування спеціальної інноваційної технології;

найменування виробника (розробника) спеціальної інноваційної технології або відомості про те, що спеціальна інноваційна технологія створена під час проведення досліджень;

період проведення випробування;

опис спеціальної інноваційної технології (призначення та сфера застосування, основні компоненти (модулі, вузли, програмне забезпечення), сумісність з іншими спеціальними інноваційними технологіями та/або товарами, використаними під час випробування, наявність аналогів);

заявлені виробником (розробником) тактико-технічні характеристики, інші функціональні характеристики;

встановлені випробуванням результати (унікальні властивості або відмінності від аналогів) (у разі встановлення);

рекомендації щодо доопрацювання спеціальної інноваційної технології (у разі наявності);

висновок щодо можливості практичного застосування в інтересах оборони.

16. Акти про проведення випробувань підписуються командиром експериментального підрозділу NEXT та передаються до Фонду.

17. Дослідження проводиться за рішенням командира експериментального підрозділу NEXT.

До досліджень за потреби можуть залучатися працівники Фонду, які не є військовослужбовцями та не включені до складу експериментального підрозділу NEXT, за ініціативою Фонду.

18. Під час проведення досліджень експериментальний підрозділ NEXT може здійснювати інтеграцію, розукомплектування, доукомплектування, а також поєднання спеціальних інноваційних технологій та/або товарів з метою вивчення їх властивостей, якостей, функціональних можливостей, принципів роботи та перспектив застосування в умовах ведення бойових дій.

19. За результатами проведення досліджень експериментальним підрозділом NEXT складається висновок, який має включати такі відомості:

найменування спеціальної інноваційної технології та/або товару;

найменування виробника/виробників (розробника/розробників) спеціальної інноваційної технології та/або товару або відомості про те, що спеціальна інноваційна технологія створена під час проведення досліджень;

період проведення дослідження;

оцінка можливостей застосування в інтересах оборони;

опис конструктивних та програмних рішень;

проведення реінжинірингу (у разі проведення), зокрема розбирання (розукомплектування) та повторне складання (доукомплектування) виробу;

дані про вузли, агрегати, програмне забезпечення, які були вилучені або якими було доповнено спеціальну інноваційну технологію та/або товар;

результати проведеного дослідження.

Висновки про проведення досліджень підписуються командиром експериментального підрозділу NEXT.

20. За результатами проведених досліджень експериментальним підрозділом NEXT можуть подаватися пропозиції щодо доцільності проведення випробувань.

21. Висновки про проведення досліджень та інші матеріали досліджень можуть безоплатно передаватися Фондом виробникам (розробникам) спеціальних інноваційних технологій та/або товарів.

Висновки та інші матеріали можуть використовуватися виробниками (розробниками) під час розроблення спеціальних інноваційних технологій, зокрема товарів військового призначення та подвійного використання.

Додаток 1
до Порядку випробувань та досліджень
спеціальних інноваційних технологій
Фондом розвитку інновацій у період дії
правового режиму воєнного стану

РОЗРАХУНОК ЦІНИ
безпілотної системи/засобу радіоелектронної боротьби тактичного рівня

Додаток 2
до Порядку випробувань та досліджень
спеціальних інноваційних технологій
Фондом розвитку інновацій у період дії
правового режиму воєнного стану

АКТ
приймання-передачі товарів

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО