Новини журнал за квітень 2019

Вікторія Ревтюх
1423
15 Квітня 2019
Новини журнал за квітень 2019
1423
15 Квітня 2019

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України запровадило стандарт професії «Фахівець з публічних закупівель»

Організація закупівельної діяльності потребує вдосконалення та відповідно розроблення та затвердження професійного стандарту для професії «Фахівець з публічних закупівель», котрий конкретизує набір знань, умінь, трудових функцій та компетентностей фахівців у цій сфері.

Єдиний професійний стандарт надасть змогу та сприятиме розумінню вимог до осіб, що займаються закупівельною діяльністю, створить передумови для спрощення переходу від формату роботи тендерних комітетів до фахівців із публічних закупівель, які виступатимуть уповноваженими особами, і визначатиме чіткі кваліфікаційні вимоги до них.

Мінекономрозвитку протягом 2018 року спільно з групою експертів у сфері публічних закупівель працювало над розробленням професійного стандарту для професії «Фахівець з публічних закупівель».

Даний стандарт затверджений наказом Міністерства соціальної політики України від 18.02.2019 № 234 «Про затвердження професійного стандарту «Фахівець з публічних закупівель».

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку

У ProZorro з’явилася можливість публікувати об’єм постачання в дрібних числах

У ProZorro з’явилася можливість публікувати об’єм постачання — дрібне число. Саме таку новину розміщено на веб-порталі ProZorro 28 лютого 2019 року. Нижче на рисунку демонструємо таку можливість на електронному майданчикові SmartTender.biz. Отже, починаючи з кінця лютого цього року, система дає можливість опублікувати три знаки після крапки при зазначенні обсягу (кількості/об’єму).

За матеріалами офіційного веб-сайту ПРОЗОРРО та журналу «Радник в сфері державних закупівель»

МЕРТУ оприлюднило наказ № 159 «Про затвердження національного класифікатора НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів»

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднило наказ від 05.02.2019 № 159 «Про затвердження національного класифікатора НК 024:2019 «Класифікатор медичних виробів».

З повним текстом наказу можна ознайомитися за таким посиланням: https://radnukcomua.page.link/rbv

За матеріалами офіційного веб-сайту Мінекономрозвитку

У ProZorro з’явилося нове поле «Умови оплати»

У системі ProZorro з’явилося поле «Умови оплати». Відтепер інформацію про термін оплати, відсоток авансу чи післяплати можна відразу побачити на карті тендеру. Це заощадить бізнесові час на пошук релевантних тендерів, а громадським активістам та держаудиторам допоможе оперативніше виявляти дискримінаційні умови в закупівлях.

Раніше (щоб побачити термін, протягом якого установа планує розрахуватися з постачальником) потрібно було скачувати об’ємний файл тендерної документації, виділяти час на його аналіз. Тепер ця інформація буде представлена в окремому полі, що дасть можливість бізнесові швидше знайти фінансові умови, які пропонує замовник, та спланувати свою участь у закупівлях.

Поява поля з умовами оплати — новий крок на шляху до електронної тендерної документації. Раніше в системі вже з’явилося поле «Вид предмета закупівлі», що дало можливість замовникам обирати зі списку, що саме вони купують: товари, роботи чи послуги.

Поступово в системі з’являтиметься все більше нових полів. Тобто все більше інформації із doc- чи ж pdf-файлів тендерної документації переходитиме у формат, який зчитує комп’ютер.

Це допоможе удосконалити пошук тендерів на сайті prozorro.gov.ua та розвинути аналітичні сервіси (наприклад, bi.prozorro.org), якими часто користуються журналісти та громадські активісти для моніторингу й контролю закупівель.

За матеріалами офіційного веб-сайту ПРОЗОРРО

Система ProZorro оприлюднила умови приєднання постачальників до е-каталогу, адміністратором якого є державна установа «Професійні закупівлі»

Першого березня 2019 року ДП «Прозорро», ДУ «Професійні закупівлі», ДП «Медичні закупівлі України» та представники електронних майданчиків підписали Меморандум щодо реалізації пілотного проекту «Електронні каталоги». Відповідно до названого меморандуму ДУ «Професійні закупівлі» та ДП «Медичні закупівлі України» визначені адміністраторами електронного каталогу (далі — АЕК)

На сьогодні в пілотному проекті передбачено наповнювати е-каталог лише окремими товарами, оголошення щодо яких розміщуватимуть АЕК. Крім того, порядок взаємодії постачальників та АЕК кожен такий адміністратор визначає самостійно.

Державна установа «Професійні закупівлі» як АЕК, відповідальний за наповнення е-каталогу товарами в межах кодів 30190000-7 — Офісне устаткування та приладдя різне, 30210000-4 — Машини для обробки даних (апаратна частина) та 30230000-0 — Комп’ютерне обладнання, передбачив сім простих кроків взаємодії з постачальниками.

Детальніше про е-каталоги читайте в статті «Е-каталоги — нові маркетплейси публічних закупівель»

За матеріалами офіційного веб-сайту ПРОЗОРРО

Уряд відмінив держрегулювання цін на медичні вироби

Кабінет Міністрів України Постановою від 6 березня 2019 року № 184 скасував норму щодо обмеження розміру надбавки на ціну медичних виробів. Постанова набрала чинності 13 березня 2019 року.

З повним текстом постанови можна ознайомитися за таким посиланням

За матеріалами офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України

МОЗ регулюватиме ціни на ліки з Нацпереліку

Для лікарських засобів з Нацпереліку, які найчастіше приймають українці, міністерство встановить граничні ціни. Ця максимально допустима ціна залежатиме від цін на діючу речовину в сусідніх країнах. Подібна модель регулювання цін на ліки вже працює в програмі «Доступні ліки» і дає позитивні результати. Про це повідомив профільний заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик у рамках панельної дискусії Українського фармацевтичного конгресу.

У Національному переліку є дуже популярні препарати. Їх близько 60 з 427, і вони в грошовому вимірі становлять близько 80 % від загального обсягу закупівель у регіонах. Експерти переконані, що запровадження регулювання саме на ці препарати дасть можливість медзакладам заощаджувати кошти, купувати більше потрібних ліків з Нацпереліку та поза ним. Таким чином, пацієнти отримають ще більше безоплатних ліків під час лікування в стаціонарі.

Обмеження цін на лікарські засоби діятиме на закупівлі ліків закладами охорони здоров’я за бюджетні кошти. Модель зовнішнього реферування застосовуватимуть для тих лікарських засобів, ціна на які в Україні вища, ніж ціни в референтних країнах, і за якими обсяги продажів за рік становлять більше ніж 5 млн грн.

На відміну від моделі реферування, що застосовують для встановлення граничної ціни в програмі реімбурсації «Доступні ліки», граничну ціну на ліки з Нацпереліку встановлюватимуть на основі середньої (медіанної) ціни трьох найменших значень з п’яти країн, в яких фахівці порівнюватимуть такі ціни.

За матеріалами офіційного веб-сайту Кабінету Міністрів України

Групи закупівель

Публікації щодо практики закупівель згруповані з акцентом на певну сферу закупівель (галузь / специфіку предмета закупівлі)

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО