Найголовніше за тиждень (до 31.05.2024)

Лілія Груздо
733
1 Червня 2024
Найголовніше за тиждень (до 31.05.2024)
733
1 Червня 2024

Група компаній Радник тримає вас в курсі всіх важливих подій та нововведень у сфері публічних закупівель. Цього разу підготували добірку статей, які стануть у пригоді як учасникам, так і замовникам. Працюємо разом з вами і для вас.

  • Міжнародна організація зі стандартизації розробляє стандарти, дотримання яких гарантує, що продукти, роботи та послуги є безпечними, надійними і якісними, а виробничі процеси побудовано на використанні максимально ефективних ресурсів із мінімальним впливом на навколишнє середовище. Стандарти ІСО розроблені для різноманітних сфер, серед яких: управління якістю, екологічна безпека, енергетичний менеджмент та ін. Існує більше 20 000 стандартів ІСО, кожен з яких відповідає певній сфері діяльності. Які стандарти треба враховувати під час проведення закупівель та як правильно встановити вимоги до учасника стосовно підтвердження наявності стандартів ІСО, детально описали у статті «Встановлення вимог щодо наявності сертифікатів ISO. Чи є ця вимога дискримінаційною для учасників торгів?».
  • Ступінь локалізації виробництва товарів, що є предметом закупівлі, підтверджується Мінекономіки в автоматичному режимі під час формування переліку товарів, що є предметом закупівлі, з підтвердженим ступенем локалізації виробництва, на підставі поданої виробником товару заявки про включення товару до переліку за формою згідно з додатком 1 і документів, передбачених пунктом 4 Порядку підтвердження ступеня локалізації виробництва, затвердженого постановою КМУ від 02.08.2022 № 861. У який спосіб виробник повинен внести товар до реєстру товарів з підтвердженим ступенем локалізації, враховуючи зміни до Порядку № 861 від 28.05.2024, дізнаєтеся зі статті «Нові зміни по локалізації! Порядок підтвердження ступеня локалізації виробництва зазнав змін».
  • 30.05.2024 відбулися зміни в процесі подання скарги. Відтепер Прозорро організували функціонал, який забезпечує детальний опис умов та обставин оскарження. Важливо заздалегідь розібратися з цим процесом, щоб під час оскарження нові поля в системі не стали несподіванкою. На допомогу прийде стаття на порталі «Звертаємо увагу учасників закупівель! 30.05.2024 відбулися зміни в процесі подання скарги».
  • Часто замовники стикаються із ситуацією, коли постачальники поставляють товар не відповідно до умов договору, неякісний, або неналежної якості, або взагалі інший товар. Такі ситуації, на жаль, непоодинокі. Законодавець дає замовнику можливість завчасно убезпечити себе від неприємностей шляхом внесення до договору (проєкту договору) ще до його укладання відповідних норм щодо асортименту та якості товару, а також достатньо суттєвої для постачальника відповідальності у разі їх порушення. Така можливість передбачена статтями 671, 672 (асортимент товару) та статтями 673, 674, 675 (якість товару) Цивільного кодексу України. Як убезпечити себе від такого роду неблагонадійних постачальників, ви дізнаєтеся зі статті «Які умови повинні бути зафіксовані в договорі, щоб відмовитись від неякісного товару».
  • Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про національну програму інформатизації» № 2807-IX від 01.12.2022 Національна програма інформатизації — це комплекс завдань, програм, проєктів, робіт з інформатизації, спрямованих на розвиток інформаційного суспільства шляхом концентрації та раціонального використання фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, виробничого і науково-технічного потенціалу держави, координації діяльності державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності. Хто із замовників є учасником Національної програми інформатизації та яких вимог при цьому повинен дотримуватися, детально описали у статті «Випадки здійснення публічної закупівлі за погодженням з Міністерством цифрової трансформації».

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема кошторису на проектні, науково-проектні, вишукувальні роботи (Додаток 4 до Настанови).

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО