Найважливіше на закупівельному фронті (до 11.08.2023)

Лілія Груздо
968
12 Серпня 2023
Найважливіше на закупівельному фронті (до 11.08.2023)
968
12 Серпня 2023

Фахівці порталу Радник продовжують досліджувати актуальні питання сфери публічних закупівель. Найближчим часом закупівельників чекає оновлений Закон України «Про публічні закупівлі» (далі — Закон), тож анонсуючи зміни, готуємо спільноту до нововведень. Пропонуємо добірку цікавих статей, які стануть у пригоді під час здійснення закупівель.

  • Якщо договір було укладено до зміни податкових ставок, або ж після такої зміни, однак без її урахування, то замовникам варто розглянути варіант внесення змін до договору про закупівлю шляхом укладення додаткової угоди до договору про закупівлю, якою сторони приведуть податкові ставки у відповідність до чинного законодавства, яка має набрати чинності не пізніше дати першої поставки, що матиме місце починаючи з 01.07.2023. У статті «П’ять варіантів внесення змін до договору про закупівлю через зміну ставки ПДВ» розглянули варіанти внесення змін до договору та можливі способи вирішення спірних питань.
  • ПДВ впливає на тендерну документацію у двох аспектах: по-перше, при визначенні очікуваної вартості предмета закупівлі, а по-друге, при оцінці тендерної пропозиції. В електронній системі закупівель реалізована можливість зазначати очікувану вартість закупівлі з ПДВ або без ПДВ.

    Згідно з пунктом 2 розділу І Методики розрахунку очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від 18.02.2020 № 275, очікувана вартість — розрахункова вартість предмета закупівлі на конкретних умовах поставки із зазначенням інформації про включення/невключення до очікуваної вартості податку на додану вартість та інших податків і зборів.

    Таким чином, для того щоб визначити очікувану вартість предмета закупівлі, замовник повинен визначити, чи підлягає операція оподаткуванню ПДВ.
  • З метою уникнення та недопущення порушень замовником під час унесення інформації щодо предмета закупівлі товарів та послуг в оголошення, оприлюднення яких передбачено Законом  в окремих електронних полях, обов’язково має зазначатися інформація щодо: назви товару чи послуги кожної номенклатурної позиції предмета закупівлі; коду товару чи послуги, визначеного згідно з Єдиним закупівельним словником, що найбільше відповідає назві номенклатурної позиції предмета закупівлі. Докладно розглянули питання зазначення номенклатурних позицій в електронній системі, враховуючи практику ДАСУ та судову практику в статті «Обов’язковість зазначення номенклатурної позиції: практичний погляд закупівельника».
  • У новій можливій редакції Закону із визначення поняття «товар» хочуть прибрати послуги, пов’язані з постачанням таких товарів. Це може бути пов’язано з тим, що проєктом Закону про закупівлі плануються змішані предмети закупівель.

    Змішаний предмет закупівлі — закупівля замовником предмета закупівлі, який включає в себе одночасно закупівлю товарів та / або послуг, та / або робіт за умови, якщо закупівля товарів або робіт, або послуг без визначення змішаної закупівлі недоцільна чи неможлива. У випадку закупівлі змішаного предмета закупівлі, який включає в себе закупівлю товарів та послуг, замовник визначає предмет закупівлі за тим видом предмета закупівлі, вартість якого є вищою. Детальний огляд запланованих змін до Закону наводимо у статті «Що цікавого в новій редакції Закону України „Про публічні закупівлі“?».
  • Визначення очікуваної вартості проєктних та проєктно-вишукувальних робіт, експертизи (крім тих, що стосуються автомобільних доріг загального користування) здійснюється з урахуванням видів та обсягів робіт, що планується закупити, відповідно до кошторисних норм України «Настанова з визначення вартості проектних, науково-проектних, вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництво», затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 01.11.2021 № 281. Відтепер набув змін наказ від 18.02.2020 № 275 «Про затвердження примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі». У статті «Зміни в примірній методиці визначення очікуваної вартості предмета закупівлі від Мінекономіки» наводимо порівняльний огляд змін.

Наостанок зазначимо, що передплатники порталу мають можливість завантажити зразки документів, зокрема протокол відміни запиту ціни пропозицій.

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО