Найважливіше на закупівельному фронті (до 28.07.2022)

Марія Степічева
1378
29 Липня 2022
Найважливіше на закупівельному фронті (до 28.07.2022)
1378
29 Липня 2022

Закупівельне життя, як завжди, кипить! Отож, група компаній «Радник» підготувала для вас найважливіше за цей тиждень, а саме:

  1. Одне з найактуальніших питань цього тижня — розірвання договорів про постачання електроенергії у зв’язку із форс-мажорними обставинами (обставинами непереборної сили). Важливо зауважити, що відповідно до частини 1 статті 141 Закону про ТПП засвідчення форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили) здійснюється сертифікатом про такі обставини. Детально правовий бік цього питання досліджуйте в статті  «Розірвання договору про постачання електроенергії у зв’язку з форс-мажором: чи є напад рф такою обставиною?». Якщо ж часу замало, обов’язково ознайомтесь зі статтею «Чотири орієнтовні умови, на які варто звернути увагу в документі з ТПП для розірвання договору через форс-мажор».
  2. А ви в курсі, що незважаючи на наявність передбаченої законодавством можливості відтермінування проведення податкових чи інших платежів, факт наявності, а точніше визначення контролюючим органом, відповідної заборгованості не звільняє учасника від дотримання норми пункту 13 частини 1 статті 17 Закону № 922? Більш детально пропонуємо ознайомитись із цим питанням у статті «Чи є підставою для відхилення наявність під час воєнного стану заборгованості зі сплати податків і зборів?».
  3. Відповідно до внесених пунктом 19-1 до Порядку № 590 змін замовники отримали можливість здійснювати оплату за видатками загального та спеціального фондів державного і місцевих бюджетів за фактично поставлені товари, виконані роботи та надані послуги. Проте кошти, отримані як оплата постачальниками товарів (виконавцями робіт або надавачами послуг) на небюджетні рахунки, відкриті їм в органах Казначейства, можуть використовуватись тільки для сплати податків та зборів до бюджетів усіх рівнів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Розглянули більш детально застосування умов вищезазначених змін можна у статті «Як розуміти зміни від 13.07.2022 до Постанови № 590? Пояснюємо основний нюанс».
  4. Тимчасово, з 2022 року, точніше з 14.07.2022 строком на 10 років, Законом України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII, а саме пунктом 6¹ прикінцевих та перехідних положень, встановлюються особливості здійснення закупівель, якщо вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, зокрема замовник здійснює закупівлю товарів, визначених підпунктом 2 цього пункту, виключно якщо їхня ступінь локалізації виробництва дорівнює чи перевищує встановлений показник ступеня, що визначається за градацією, збільшуючись щорічно. Досі складно розібратись із поняттям «локалізація»? Ми зібрали для вашої зручності «Перелік корисних посилань щодо ступеня локалізації виробництва».

Нагадуємо, що на порталі є розділ «Зразки документів», який ми постійно оновлюємо актуальними зразками, наприклад на цьому тижні ви вже можете завантажити приклад протоколу розгляду тендерної пропозиції учасника у міжнародних торгах та допущення його до аукціону чи приклад додаткової угоди (відкриття небюджетного рахунку).

Вперед до перемоги! Слава Україні! ​💙💛

Більше важливої інформації про закупівлі під час воєнного стану читайте на порталі RADNUK.COM.UA у розділі «Воєнний стан».

Воєнний стан

Публікації, що розкривають специфіку закупівель під час воєнного стану

Повне або часткове копіювання публікацій порталу ЗАБОРОНЕНО